تعقیب قضایی دهیاری هایی که مجوز غیرقانونی ساخت دادند

دادگستری البرز

به گزارش خبرگزاری فارس از طالقان، حسین فاضلی هریکندی، رییس کل دادگستری استان البرز در حاشیه بازدید از حوزه قضایی طالقان، ضمن تشریح برنامه حضور مدیران دادگستری استان در مراجع قضایی و بررسی مستقیم مشکلات مراجعان و اصحاب پرونده، گفت: در این برنامه که برای اولین بار از شهرستان طالقان آغاز شده مجموعه مدیران دادگستری در همه واحدهای قضایی حاضر شده و به مشکلات و درخواست های مردمی رسیدگی می‌کنند.

وی افزود: طبق اطلاع رسانی قبلی انجام شده این دیدارها در محل دادگستری طالقان انجام شد و با تعداد زیادی از مراجعان به گفت‌وگو پرداختیم.

این مقام مسؤول با اشاره به ویژگی های طبیعی و جمعیتی منحصر به فرد شهرستان طالقان یادآور شد: علاوه بر مشکلات عمومی مشکل عمده موجود در این حوزه قضایی،در حوزه تغییر کاربری‌ها و ساخت و سازهای غیرمجاز و اراضی موجود در محدوده سد طالقان است.

وی ادامه داد:  در مورد ساخت و سازهای غیرمجاز، از سال ۹۸ که توفیق خدمت در استان داشتم از ابتدا اعلام شد که با توجه به «قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها» هرگونه ساخت و ساز در خارج از بافت روستا و زمین های زراعی باید با رعایت قوانین موضوعه باشد.

فاضلی هریکندی بر اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها تاکید کرد و گفت: در مورد ساخت و سازهایی که قبلا انجام شده است همانطور که رئیس قوه قضائیه اعلام کرده متاسفانه برخی متولیان غیرمجاز اعم از دهیاری‌ها، شوراهای روستایی مجوز ساخت و ساز  و اجاره کتبی و شفاهی غیرمجاز برای ساخت و ساز می‌دهند که در این خصوص دستور داده شده در مورد این اشخاص  تعقیب قضایی انجام شود.

وی بیان کرد: بخشی از ساخت و سازها به دلیل نیاز مالکین است که این موضوع در قرارگاه صیانت از بیت المال و مقابله با تغییر کاربری استان البرز طرح خواهد شد و مطابق تبصره یک ماده ۲ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها در مواردی که نیاز شخصی مالکین است اقدام قانونی باید از سوی کمیسیون موضوع تبصره ۱ ماده ۱ قانون مربوطه صورت گیرد.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب بیشتر
اسکرول به بالا