معرفی جاذبه‌های گردشگری میان طالقان

جاذبه های طالقان

مقدمه

نوروز فرصت مناسبی برای سفر است اگر زمان کمی را می‌خواهید به سفر اختصاص دهید که مقصد اطراف تهران باشد و جاذبه‌های فراوان گردشگری را بیابید ما به شما طالقان را پیشنهاد می‌کنیم که در یک سفر دو، سه روزه مناطق دیدنی آن را کشف کنید. جاذبه های طالقان زیاد است و ما معرفی آن را به سه بخش تقسیم کردیم. در مقاله‌های پیشین به معرفی جاذبه‌های بالا و پائین طالقان پرداختیم. در این مقاله به معرفی جاذبه‌های گردشگری در میان طالقان که مرکز طالقان محسوب می‌شود، می‌پردازیم.

کوه پیمایی

طالقان به کوه های زیادی که دارد، معروف است. شاه البرز، نگین کوه‌های استان البرز در طالقان قرار دارد که برای پیمایش آن باید کوهنورد حرفه‌ای باشید. اگر اهل کوه پیمایی و پیمایش‌های یک روزه هستید، ما پیشنهاد قله و قلعه ارژنگ را به شما داریم. طوریکه برنامه یک روزه شما را تکمیل می‌کند. از قله ارژنگ زاویه دید فوق‌العاده‌ای به سد خواهید داشت. مسیر دسترسی به این قله از روستای فشندک و میناوند میسر است. برای اطلاعات تکمیلی به اینجا مراجعه کنید.

قله ارژنگ

امامزاده قاضی

امامزاده قاضی میرسعید یکی از امامزاده‌های مهم طالقان محسوب می‌شود که مردم ارادت خاصی به این حضرت دارند، جدای از این مکانی که این روستا قرار دارد(ارتفاعات روستای حسنجون و سیدآباد) زاویه دید مناسبی به اطراف دارد و حال معنوی آن را دوچندان می‌کند.

امامزاده قاضی

قلعه منصور

از دیگر جاذبه و مکان‌های دیدنی طالقان، قلعه منصور طالقان مربوط به دوران های تاریخی پس از اسلام است و در شهرستان طالقان، روستای هرنج طالقان واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۱ شهریور ۱۳۸۲ با شمارهٔ ثبت ۹۹۱۰ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. این قلعه، مرتفع‌ترین قلعه‌ی طالقان است و برای رفتن به آن برنامه یک روزه را می‌طلبد.

آبشار شله بن

آبشار شله بن که یکی از زیباترین آبشارهای طالقان است و دارای طبیعتی بکر و ناب است. این آبشار از قلل خسبان سرچشمه گرفته و سپس رودخانه خسبان رود را تشکیل میدهد. آبشار شلبن (شله بن) در غرب روستای بزج در ۱۰ کیلومتری شمال شهرک طالقان واقع شده است و مناظر طبیعی اطراف آن بسیار زیباست. این آبشار از سه طبقه تشکیل شده و در مسیر دسترسی به آن می توان از کوچه باغ‌های قدیمی روستای خسبان و بزج نیز دیدن کرد.

آبشار شله بن

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب بیشتر
اسکرول به بالا