روستای امیرنان

روستای امیرنان

موقعیت جغرافیایی

نام دیگر این روستا امیران است و در بخش پایین طالقان قرار دارد. با طول جغرافیایی 20 درجه و 32 دقیقه، عرض جغرافیایی 36 درجه و 13 دقیقه ارتفاع آن از سطح دریا ۲۰۰۸ متر است. فاصله روستای امیرنان با شهرک 42 کیلومتر است.این روستا همسایه روستاهای تکیه ناوه و میر است.

نام‌خانوادگی متداول در این روستا: محرابی، صیادی، زردوستان، بیوکی، اصغری است.

یوسف صیادی هنرمند از بازیگران مطرح کشور، اصالتاٌ اهالی این روستا است.

جاذبه‌های گردشگری

روستای امیرنان دارای یک باب حمام نیمه متروکه متعلق به اواسط دوران قاجار و حدود ۱۵۰ سال پیش می‌باشد. حمام روستای امیرنان در مرکز بافت تاریخی و در شمال آن احداث شده‌است. در ورودی حمام در سمت شمال غرب آن قرار داشته‌است. در بیست، سی سال اخیر در جدیدی در سمت شمال شرق آن باز کرده است و گرمخانه حمام را تبدیل به غسالخانه کرده‌اند.
بیشتر قسمت‌های حمام تخریب شده است و امکان مرمت و بازسازی آن تنها از طریق تخصیص اعتبار و زیاد و اقدام فوری، ممکن خواهد بود و همچنین می‌توان مناطق دیگری مثل جیرینده، پیل مستان، چشمهٔ آقادار و باغ سفید بیشه که قدمتی چندین ساله (۲۰۰ سال) دارد.
انگشتر تله
تقریبا در کیلومتر سوم جاده‌خاکی امیرنان به‌سمت تهران، کنار جاده سنگی بزرگ در شیبی ملایم قرار گرفته که انتهایش به‌شکل انگشتری نگین‌دار به‌نظر می‌رسد و به همین دلیل «انگشتر تله» نامیده شده است.

/

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب بیشتر
اسکرول به بالا