روستای خچیره

روستای خچیره

موقعیت جغرافیایی

روستای خچیره در  بخش بالا طالقان واقع شده است . کوه‌های زیبا و رودخانه‌ها و باغ‌های میوه و درختان بر افراشته در این روستا باعث شده که جزو زیباترین روستاهای این منطقه به حساب بیاید.

کلمه ی خچیر به معنای نیکو و زیبا می باشد که این اسم کاملا برازنده ی این روستا می‌باشد. ارتفاع روستا از سطح دریا نیز 2400 متر می‌باشد و دارای 4 طایفه ابراهیمی ، نعمتی ، عبادی و یادگاری است.

روستای خچیره

جاذبه‌های گردشگری

روستای خچیره به خودی خود نیز دارای زیبایی زیادی می باشد اما یکسری جاذبه ها باعث شده است که این روستا جذاب‌تر و دیدنی‌تر شود. مکانهای دیدنی این روستا عبارتند از : تال، لولکدره، اسیوسر، آبشار خچیره ، مسیر پیاده روی به هفت چشمه (چشمه ی هفت خوانی) و از کوه‌های وارکش و ماشینو نام برد.

گزارش رسانه تلکان از این روستای زیبا را میتوانید در اینجا ببینید.

آبشار خچیره

یکی از زیباترین و چشم نواز ترین بخش دیدنی روستای خچیره می باشد که در بخش شمال ایرن روستا قرار دارد . مسیر روستا تا آبشار از فضای بی نظیر و زیبایی برخوردار است و روح هر بیننده و عابری را جلا خواهد داد . احساس آرامش در کنار آبشار خچیره به همراه دیدن طبیعت بسیار زیبای این روستا می تواند آرامش زیادی را به بازدیدکنندگان این روستا هدیه دهد.

امامزاده سید ضیاالدین

این امامزاده مربوط به سده ی 7 و 8 هجری قمری می باشد که در تاریخ 12 بهمن سال 1381 به شماره ثبت 7054 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است

موقعیت در نقشه

//

 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب بیشتر
اسکرول به بالا