از طرح هادی تا آنتن دهی در طالقان در دیدار با استاندار مطرح شد

استاندار البرز

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز مجتبی عبداللهی در دیدار با اهالی روستاهای شهرستان طالقان که در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، افزود: تمامی روستاهای البرز بر اساس تقسیم بندی های صورت گرفته مصوب سال ۱۳۸۸ در مجلس شورای اسلامی جزو روستاهای محروم کشور و مشمول اعتبارات ۳ درصد از درآمدهای نفتی نمی شوند.
وی با بیان اینکه تنها ۲ روستا از ۲۷۰ روستای البرز شامل این طرح می شوند، ادامه داد: امید است که این امر برای البرز نیز اجرایی شود تا آثار آن در روستاهای البرز مشهود شود.

عبداللهی گفت: برای سفر رییس جمهور محترم به استان موضوعات فراوانی را در این راستا مطرح کرده ایم که نوید تحول و بهبود شرایط را می دهد.

وی افزود: برای بهسازی و آسفالت راه های روستایی نیز اداره کل راهسازی استان باید به صورت ویژه وارد عمل شود.

استاندار گفت: اهالی روستا نیز باید در خصوص آب و برق و طرح ها و برنامه های توسعه روستا کمک کنند تا امور با سرعت بیشتری پیش برود.
وی افزود: در خصوص پوشش تلفن همراه نیز مدیرکل ارتباطات استان باید رسیدگی کند.
عبداللهی گفت: طرح هادی روستاهای طالقان نیز ظرف مدت حدود ۳ ماه باید مورد بررسی و اجرا قرار گیرد.

وی افزود: وسعت روستاها باید منطقی صورت گیرد و به طور قطع رضایت روستاییان را نیز مد نظر داریم.
استاندار البرز گفت: روستاهای البرز بویژه در طالقان بسیار آب و هوای خوبی دارند ولی متاسفانه شکل روستایی خود را از دست داده اند و بیشتر ویلانشینان از آنها استفاده می کنند، باید فضای کار و تلاش و زندگی روستایی را احیا کنیم.
وی افزود: باید از تغییر کاربری اراضی کشاورزی به جد جلوگیری کنیم چراکه این امر حیاتی است و حتی مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز هست.
استاندار البرز گفت: گسترش ویلاسازی، اراضی کشاورزی را از بین می برد و بافت های روستایی را تغییر می دهد.
وی افزود: هتل سازی و اقامتگاه های روستایی می تواند تمامی مردم را از مناطق خوش آب و هوا برخوردار کند و صرفه اقتصادی نیز دارد.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا