از طرح هادی تا آنتن دهی در طالقان در دیدار با استاندار مطرح شد

استاندار البرز

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز مجتبی عبداللهی در دیدار با اهالی روستاهای شهرستان طالقان که در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، افزود: تمامی روستاهای البرز بر اساس تقسیم بندی های صورت گرفته مصوب سال ۱۳۸۸ در مجلس شورای اسلامی جزو روستاهای محروم کشور و مشمول اعتبارات ۳ درصد از درآمدهای نفتی نمی شوند.
وی با بیان اینکه تنها ۲ روستا از ۲۷۰ روستای البرز شامل این طرح می شوند، ادامه داد: امید است که این امر برای البرز نیز اجرایی شود تا آثار آن در روستاهای البرز مشهود شود.

عبداللهی گفت: برای سفر رییس جمهور محترم به استان موضوعات فراوانی را در این راستا مطرح کرده ایم که نوید تحول و بهبود شرایط را می دهد.

وی افزود: برای بهسازی و آسفالت راه های روستایی نیز اداره کل راهسازی استان باید به صورت ویژه وارد عمل شود.

استاندار گفت: اهالی روستا نیز باید در خصوص آب و برق و طرح ها و برنامه های توسعه روستا کمک کنند تا امور با سرعت بیشتری پیش برود.
وی افزود: در خصوص پوشش تلفن همراه نیز مدیرکل ارتباطات استان باید رسیدگی کند.
عبداللهی گفت: طرح هادی روستاهای طالقان نیز ظرف مدت حدود ۳ ماه باید مورد بررسی و اجرا قرار گیرد.

وی افزود: وسعت روستاها باید منطقی صورت گیرد و به طور قطع رضایت روستاییان را نیز مد نظر داریم.
استاندار البرز گفت: روستاهای البرز بویژه در طالقان بسیار آب و هوای خوبی دارند ولی متاسفانه شکل روستایی خود را از دست داده اند و بیشتر ویلانشینان از آنها استفاده می کنند، باید فضای کار و تلاش و زندگی روستایی را احیا کنیم.
وی افزود: باید از تغییر کاربری اراضی کشاورزی به جد جلوگیری کنیم چراکه این امر حیاتی است و حتی مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز هست.
استاندار البرز گفت: گسترش ویلاسازی، اراضی کشاورزی را از بین می برد و بافت های روستایی را تغییر می دهد.
وی افزود: هتل سازی و اقامتگاه های روستایی می تواند تمامی مردم را از مناطق خوش آب و هوا برخوردار کند و صرفه اقتصادی نیز دارد.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب بیشتر
اسکرول به بالا