گوران تا اورازان

گلگشت از گوران تا اورازان

مقدمه

اگر می‌خواهید گذر از دره‌ی ستارگان قشم را تجربه کنید لازم نیست حتما تا قشم بروید ما قرار است در این مقاله نمونه ی هم پایه‌ی این دره‌ی زیبا را به شما معرفی کنیم. گلگشت از گوران تا اورازان طالقان چه کم دره ی ستارگان قشم دارد؟!

بعد از طی کردن روستای بزرگ گوران به بلندترین کوچه‌ای می‌رسید که در طالقان وجود دارد: کوچه‌ی بهشت این کوچه را تا انتها میروید و اگر با ماشین هستید ماشین خود را پارک میکنید زیرا از این جای مسیر را باید پیاده طی طریق کنید.

دره گوران

دره های عظیم

حال شما ابتدای مسیر گوران به اورزان هستید مسیری که قبلا در آن رودخانه پرخروشی جاری بوده اما حالا آب آن بشدت کم شده و در حد جویباری جاری است.

هرچه جلوتر برویم بیشتر وارد دره‌های عظیم رسوبی می‌شویم که بر اثر جریان آب و باد شکل های عجیبی به خود گرفته اند. این دره ها اینقدر بزرگ‌اند که انسان در آن جایگاه خود را کوچک تصور می‌کند و در برابر خلق این پدیده‌ی زیبا سر تعظیم فرود می‌آورد.

اورازان

دودکش جنی و آبشار

بعد از حدود یک ساعت پیاده‌روی به دودکش های جنی رسیدیم. این سنگ‌ها بخاطر شکلی که بر اثر جریان باد ایجاد کرده صدای خاصی می‌دهد که به دودکش جنی معروف است.

بعد از یکساعت پیاده روی و گذر از دره‌های عظیم به دو راهی میرسیم که یک طرف آن به آبشار میرود و طرف دیگر به روستای اورازان. ما برای این گلگشت به آبشار بسنده کردیم و مسیر سمت راست را انتخاب کردیم. مسیری که دره بعد از کوچک شدن به آبشار جذاب و کوچی میرسد که آب از بالای سنگ‌ها جاری می‌شود.

آبشار اورازان

نکات مهم

این بود مسیر زیبای گوران به اورازان. اگر خواستید به این گلگشت بروید حتما از کفش مناسب داشته باشید چون باید مسیر زیادی را پیاده بروید. حتما آب و تغذیه مناسب همراه خود داشته باشید. اگر در فصول سرد تمایل به رفتن دارید از بادگیر یا لباس گرم استفاده کنید. امیدواریم بدون آسیب به طبیعت حتماً این گلگشت را تجربه کنید.

پیشنهاد میشود کلیپی که رسانه ی تلکان از طی طریق و تجربه این مسیر تهیه کرده در اینجا ببینید.

2 دیدگاه دربارهٔ «گلگشت از گوران تا اورازان»

  1. کتایون صباغی

    من یکبار رفتم ولی متاسفانه پام آسیب دید. ولی دخترام خیلی دوست داشتن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا