روستای حسنجون و سیدآباد

روستای حسنجون و سیدآباد

روستای حسنجون - روستای سیدآباد طالقان

این روستا در حقیقت متشکل از دو محله حسنجون و محله سیدآباد تشکیل شده که این دو محله در کنار هم روستای حسنجون و سیدآباد را تشکیل می دهند. این دو محله در نامها جدا ولی در زمینه های ارتباطی با هم یکی هستند و در کل با نام واحد روستای حسنجون و سیدآباد شناخته می شوند.

مردم روستای حسنجون و سیدآباد به زبان تاتی تکلم می‌کنند.

 

امامزاده میر سعید حسنجون

جاذبه تاریخی روستای حسنجون و سید آباد بقعه ی امامزاده میر سعید می باشد .

روستای حسنجون و سیدآباد که در دره ای خوش آب و هوا واقع شده اند، یکی از زیباترین و ییلاقی ترین روستاهای طالقان هستند که وجود باغات و زمین های کشاورزی و رودخانه ای که در آن جریان دارد چهره این روستا را از سایر روستاها متمایز کردهروستای حسنجون و سیدآباد در شمال مرکز طالقان ( شهرک ) واقع شده و 4 کیلومتر با این مرکز شهر طالقان فاصله دارد .

 

روستای حسنجون و سیدآباد

 

این روستا از سمت شمال به باغها و زمین هایی که متعلّق به این روستا منتهی می شود ، و نیز به دامنه های رشته کوه البرز مرکزی مشرف است .

 

روستای حسنجون و سیدآباد

 

از سمت شرق مشرف به روستای هرنج بوده و از سمت جنوب در همسایگی روستای کولج قرار دارد . از سمت غرب با روستای میراش و از سمت شمال غربی با روستای آرتون در ارتباط است. روستای حسنجون و سیدآباد، جمعیت بومی بالغ بر بیش از 120 خانوار را داراست که این تعداد خانوار در بهار و تابستان به بیش از 700 خانوار نیز می رسد .