روستای خچیره

روستای خچیره

 

روستای خچیره – معرفی روستای خچیره طالقان

روستای زیبای خچیره در استان البرز ، شهرستان طالقان ، بخش بالا طالقان واقع شده است . کوه های زیبا و رودخانه ها و باغ های میوه و درختان بر افراشته در این روستا باعث شده که جزو زیباترین روستاهای این منطقه به حساب بیاید .

 

روستای خچیره طالقان

 

کلمه ی خچیر به معنای نیکو و زیبا می باشد که این اسم کاملا برازنده ی این روستا می باشد .

 

روستای خچیره

 

ارتفاع روستای خچیره از سطح دریا نیز 2400 متر می باشد .

از مناطق دیدنی روستای خچیر می توان از کوه های وارکش و ماشینو ، هفت چشمه ( چشمه ی هفت خوانی ) نام برد .

 

روستای خچیره طالقان

 

زبان روستای خچیره :

این روستا نیز مانند سایر روستاهای دیگر با زبان تاتی صحبت می کنند . و دارای 4 طایفه ابراهیمی ، نعمتی ، عبادی و یادگاری می باشد که همگی با زبان تاتی صحبت می کنند .

 

روستای خچیره

 

مکان های دیدنی روستای خچیره :

روستای خچیره به خودی خود نیز دارای زیبایی زیادی می باشد اما یکسری جاذبه ها باعث شده است که این روستا جذاب تر و دیدنی تر شود . مکانهای دیدنی این روستا عبارتند از : تال ، لولکدره ، اسیوسر ، آبشار خچیره ، مسیر پیاده روی روستای خچیره به هفت چشمه و ...

 

آبشار خچیره

 

آبشار خچیره :

یکی از زیباترین و چشم نواز ترین بخش دیدنی روستای خچیره می باشد که در بخش شمال ایرن روستا قرار دارد . مسیر روستا تا آبشار از فضای بی نظیر و زیبایی برخوردار است و روح هر بیننده و عابری را جلا خواهد داد . احساس آرامش در کنار آبشار خچیره به همراه دیدن طبیعت بسیار زیبای این روستا می تواند آرامش زیادی را به بازدیدکنندگان این روستا هدیه دهد  .

 

آبشار خچیره

 

امامزاده سید ضیاالدین :

این امامزاده مربوط به سده ی 7 و 8 هجری قمری می باشد که در تاریخ 12 بهمن سال 1381 به شماره ثبت 7054 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است

 

روستای خچیره

 

روستای خچیره