روستاهای طالقان

معرفی روستای ایستا در طالقان

معرفی روستای ایستا طالقان – دهکده ای رمز آلود که ورود خانم ها به این مکان ممنوع می باشد !روستای ایستا در شهر طالقان واقع شده ، این روستا به ایستگاه توقف تکنولوژی معروف می باشدبدین جهت که آداب و رسوم و رفت و آمد در این روستا با سایر روستاهای ایران متفاوت است . رد خودرو ها در این روستا وجود ندارد و سبک زندگی آنها از زمان قاجاریه به همین منوال است

روستای کرکبود

روستای کرکبود طالقان یکی از روستاهای شهرستان طالقان می باشد . روستای کرکبود در 135 کیلومتری غرب استان تهران قرار دارد . روستای زیبای کرکبود 2271 متر بالاتر از سح دریاست و در طالقان بالا قرار دارد .

روستای زیدشت طالقان

معرفی روستای زیدشت طالقان . روستای زیدشت دروازه طالقان و اولین روستای شهرستان طالقان و جزو پر جمعیت ترین مناطق طالقان می باشد . این روستا در بخش مرکزی طالقان قرار دارد . فاصله ی روستای زیدشت تا مرکز طالقان ( شهرک ) حدود 5 کیلومتر و فاصله آن با ابتدای اتوبان تهران قزوین حدود 33 کیلومتر می باشد .

روستای اورازان طالقان

روستای اورازان طالقان . اورزان نام روستایی در بخش شمالی طالقان یا همان بالا طالقان می باشد که در شهرستان طالقان واقع شده است . این روستا دارای مناظر دیدنی و بسیار زیبایی می باشد که سالانه گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند .اورازان از روستاهای پر آب طالقان می باشد و همین امر باعث می شود سرسبزی و وجود باغهای متنوعی در آن وجود داشته باشد .

روستای حسنجون و سیدآباد

این روستا در حقیقت متشکل از دو محله حسنجون و محله سیدآباد تشکیل شده که این دو محله در کنار هم روستای حسنجون و سیدآباد را تشکیل می دهند. این دو محله در نامها جدا ولی در زمینه های ارتباطی با هم یکی هستند و در کل با نام واحد روستای حسنجون و سیدآباد شناخته می شوند.

روستای آرتون

روستای آرتون یکی از روستاهای شهرستان طالقان می باشد که در استان البرز واقع شده است . این روستا در مرکز طالقان واقع شده است و مسیر آن انتهای طالقان مرکزی می باشد . روستای آروتون جزو قدیمی ترین روستاهای طالقان محسوب می شود .

معرفی روستای آردکان طالقان

معرفی روستای آردکان طالقان - آردکان نام روستایی زیبا در استان البرز و در شهرستان طالقان واقع شده است . آردکان از توابع مرکزی شهرستان طالقان می باشد .این روستا در محدوده ی میان طالقان قرار دارد .

روستای آرموت طالقان

روستای آرموت از روستاهای شهرستان طالقان واقع در استان البرز می باشد . مردم روستای آرموت طالقان با زبان تاتی صحبت می کنند . محدوده ی این روستا در دهستان پایین طالقان می باشد که در مرکز شهر طالقان واقع شده است .

روستای حصیران طالقان

روستای حصیران طالقان – تاریخچه ی روستای حصیران - یکی از روستاهای شهرستان طالقان ، روستای حصیران می باشد که در استان البرز واقع شده است .روستای حصیران در بالا طالقان واقع شده . این روستا در بخش غربی شهرک قرار دارد . در روستای حصیران رودخانه های زیادی مانند رودخانه چشمه سار ، کرکبود کویین عبور می کنند.

روستای کش طالقان

یکی از روستاهای شهرستان طالقان روستای کش می باشد که در بخش دهستان پایین طالقان قرار دارد . روستای سرسبز کش در فصل بهار بسیار زیبا و سر سبز می باشد و دارای دشت های بسیار زیبا و دیدنی می باشد . روستای کش در میان دره ای زیبا قرار دارد و فاصله ی آن با سد طالقان حدود 5 کیلومتر می باشد

روستای کلارود طالقان

روستای کلارود – معرفی روستای کلارود طالقان روستای کلارود یکی از روستاهای استان البرز می باشد که در شهرستان طالقان و در بخش پایین طالقان واقع شده است . این روستا در ۳۰ کیلومتری غرب شهرک طالقان و ۳ کیلومتری شمال راه مالروی قزوین به طالقان قرار گرفته است.

روستای کلانک طالقان

روستای کلانک – معرفی روستای کلانک طالقان .کلانک از روستاهای بخش مرکزی شهرستان طالقان واقع در استان البرز می باشد . روستای کلانک در بخش میان طالقان قرار دارد . کلانک به معنای دهی کوچک بر فراز کوهی بلند است .

روستای کولج طالقان

روستای زیبای کولج در استان البرز ، شهرستان طالقان ، بخش مرکزی شهر ( دهستان میان طالقان ) طالقان واقع شده است .روستای کولج طالقان از شمال با روستای حسنجون ، از جنوب با شهر طالقان ، از شرق با روستای خسبان و از غرب با روستای میراش همسایه می باشد .

روستای خچیره

روستای زیبای خچیره در استان البرز ، شهرستان طالقان ، بخش بالا طالقان واقع شده است . کلمه ی خچیر به معنای نیکو و زیبا می باشد که این اسم کاملا برازنده ی این روستا می باشد . کوه های زیبا و رودخانه ها و باغ های میوه و درختان بر افراشته در این روستا باعث شده که جزو زیباترین روستاهای این منطقه به حساب بیاید .

روستای خسبان

روستای زیبای خسبان در استان البرز ، شهرستان طالقان ، و مرکز طالقان واقع شده است . روستایی کوهستانی و بسیار زیبا در دل طبیعت طالقان . آب این روستا از خسبان رود تامین می شود و خسبان رود نیز از قله های خسبان کوه سرچشمه می گیرد . روستای خسبان یکی از زیبا ترین اما کم حاشیه ر شهرستان طالقان است

روستای کویین علیا

روستای کویین علیا – معرفی روستای کویین علیا طالقان کویین علیا نام روستایی است که در استان البرز ، شهرستان طالقان ، دهستان بالا طالقان قرار دارد .ارتفاع این روستا از سطح دریا  ۲۴۳۰ متر می باشد .

روستای خیکان

روستای خیکان – معرفی روستای خیکان طالقان - خیکان روستایی در استان البرز ، شهرستان طالقان بخش بالا طالقان واقع شده است  . آب روستای خیکان از رودخانه ی پراچان تامین می شود .

روستای گوران

روستای گوران در استان البرز ، شهرستان طالقان و در بخش بالا طالقان واقع شده است . روستای زیبای گوران طالقان در کنار جاده ی کوهستانی بسیار زیبا که سقف های شیروانی خانه های آن مناظر زیبا و چشم نوازی را ایجاد کرده است هر ساله طبیعت گردان بسیاری را به خود جذب می کند.

روستای گلیرد

روستای گلیرد – معرفی روستای گلیرد طالقان گِلیَرد یا گِلیارد یکی از روستاهای استان البرز ، شهرستان طالقان بخش بالا طالقان می باشد . این روستای یکی از مهم ترین روستاهای شهرستان محسوب می شود که در 14 کیلومتری مرکز طالقان واقع شده است .

روستای آسفاران

اسفاران نام روستایی ست که در استان البرز ، شهرستان طالقان ، بخش دهستان پایین طالقان واقع شده است . اسفاران آخرین روستای شهرستان طالقان می باشد که پل ارتباطی بین طالقان و الموت بوده و یکی از صعب العبورترین و بکرترین روستاهای ایران می باشد.

روستای منگلان

روستای منگلان – معرفی روستای منگلان طالقان روستای زیبای منگلان در استان البرز ، شهرستان طالقان و در بخش بالا طالقان قرار دارد . ارتفاع روستای منگلان از سطح دریا 1900 متر می باشد طبق آمار سال 1385 دارای جمعیت روستای منگلان 279 نفر و 81 خانوار بوده است