24 تیر 1399

تامین آب شرب شهرک عظیمیه قزوین تنها از سد طالقان میسر است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین گفت: تامین آب شرب شهرک عظیمیه که در 330 هکتار از اراضی شمالی شهر قزوین در حال تاسیس است، تنها از سد طالقان م

   Admin        یکشنبه, 12 خرداد 1398       اخبار
تامین آب شرب شهرک عظیمیه قزوین تنها از سد طالقان میسر است

 

به گزارش سایت تلکان، علی فرخزاد در جلسه کارگروه عمران شهری اظهار داشت:بخش شمالی شهر قزوین در بیشتر اوقات سال با مشکل تامین آب شرب مواجه است و تنها راه ممکن رفع این مشکل انتقال آب از سد طالقان است.

وی اضافه کرد: با توجه به مشکل مالی دستگاه های خدمات رسان از جمله آب و برق، پیشنهاد می شود تا با فروش بخشی از فضاهای سبز در نظر گرفته شده در این منطقه و نیز سهم آورده متقاضیان نسبت به رفع مشکلات موجود آن اقدام کرد.

معاون استاندار در بخش دیگری از سخنان خود به تصرفات غیرقانونی صورت گرفته در حریم رودخانه های شهر شریفیه اشاره کرد و افزود: این اقدام که در سال های گذشته انجام شده باید با راهکارهای اساسی و کمک امور آب منطقه ای و شهرداری به نوعی مرتفع شود.

این مسئول عمرانی یادآور شد: هم اکنون آب منطقه ای با کمک شهرداری باید راهکارهای مناسبی را جهت تنظیم دبی ورودی به 2 رودخانه شرقی و غربی شهر شریفیه انجام داده و راه و شهرسازی نیز به عنوان متولی ساخت ناحیه شهری مهرگان برای تامین هزینه های اجرایی همکاری کند.