23 مرداد 1399

شهبازی: روی شهرستان طالقان حساب ویژه ای می شود

شهبازی توضیح داد: در ایران اسلامی روی شهرستان طالقان که استراتژیک و دارای ظرفیت ها و ارزش ها است بسیار حساب می شود

   Admin        یکشنبه, 19 خرداد 1398       اخبار
شهبازی:  روی شهرستان طالقان حساب ویژه ای می شود

 

به گزارش سایت تلکان، عزیزالله شهبازی پیش از ظهر روز یکشنبه در جریان بازدید از شهرستان طالقان در روستای منگلان بخش بالاطالقان در میان مردم این روستا اظهار کرد: خوشبختانه شهرستان طالقان طرفیت های ارزشمند نشارکت اجتماعی بالای مردم را دارد و فرهنگی خوبی دارد و دانش پرور است وی بیان کرد: در سال یکهزار و ۳۲۲ نرخ بیسوادی در طالقان بسیار پایین بوده است و از زمان پیروزی انقلاب اسلامی به بعد هم این منطقه سرزمین انسان های پرآوازه کشور همچون مرحوم آیت الله العظمی طالقانی بوده است.

استاندار البرز افزود: مردم طالقان همواره سربازان فداکار برای نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده اند و به همت مردم و مدیران اینجا به یقین بهار خوبی در زمینه سازندگی در طالقان خواهیم داشت تا ضمن گرامیداشت یاد و فداکاری شهدای والامقام این شهرستان برای رفع مشکلات مردم این منطقه شرایطی فراهم شود که اسباب رضایت آنها شود. وی توضیح داد: راه هکارهایی ضمن تشکیل کارگروه ها برای تقویت پتانسیل ها از جمله دامداری، دامپروری و گردشگری در شهرستان طالقان خواهیم داشت؛ مراتع اینجا برای دامپروری مناسب است و از لحاظ گردشگری نیز برای بوم گردی ظرفیت های خوبی دارد. شهبازی در ادامه با بیان اینکه امید است در سال ۹۸ پروژه راه طالقان - هشتگرد با بهره برداری برسد، گفت: محدودیت هایی که برای مردم ساکن در نواح ناشی از سد امیرکبیر و طالقان را میگیری خواهیم کرد.

وی با تاکید بر اینکه در بحث احداث ابنیه های جدید اقدامات موثری را دنبال خواهیم کرد، افزود: بدین منطور در مرحله اول ۵۰۰ میلیون تومان را اختصاص خواهیم داد تا هرچه سریعتر در قالب آن درخواست هایی که زودتر می شود ایجاد کرد را به مرحله بهره برداری برسانیم.

استاندار البرز افزود: دیگر مشکلات مردم طالقان در خصوص ساخت و سازها و تعیین حریم روستاها نیز در محل این روستاها و با حضور دهیارها و شوراهای روستایی دنبال می شود. وی با اشاره به اینکه برنامه های راهبردی برای شهرستان طالقان مدنظر داریم، توضیح داد: بحث اشتغال و ماندگاری جمعیت در طالقان را مدنظر داریم؛ چون فرهنگ پرور و دانش پرور است.

شهبازی توضیح داد: در ایران اسلامی روی شهرستان طالقان که استراتژیک و دارای ظرفیت ها و ارزش ها است بسیار حساب می شود و در زمینه تامین زیرساخت ها از جمله راهسازی، گازرسانی و دیگر موارد کارگروه هایی نیز برای بررسی نشکلات این منطقه خواهیم داشت.

وی در پایان تاکید کرد: شهرستان طالقان نقطه هدف ما در بودجه ریزی و تصمیم سازی در بودجه سال ۹۸ ما خواهد بود.