24 تیر 1399

۶ واحد اقامتگاه بوم گردی در طالقان وجود دارد

مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز از وجود شش واحد اقامتگاه بوم گردی در شهرستان طالقان خبر داد.

   Admin        دوشنبه, 20 خرداد 1398       اخبار
۶ واحد اقامتگاه بوم گردی در طالقان وجود دارد

 

به گزارش سات تلکان، حجت‌الاسلام فخرالدین صابری ظهر با اشاره به اینکه اهتمام ویژه‌ای نسبت به حل مشکلات این شهرستان داریم، اظهار کرد: طالقان آثار تاریخی، فرهنگی و طبیعی بسیار ارزشمندی دارد.

وی اضافه کرد: از ۱۲۷ اثر تاریخی طبیعی طالقان، ۶۶ اثر در فهرست آثار تاریخی کشور به ثبت رسیده و برای ۶۱ اثر دیگر نیز شناسنامه تهیه می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز بابیان اینکه در مجلس شورای اسلامی نیز طالقان به‌عنوان منطقه ویژه گردشگری مصوب شده است، گفت: این منطقه زیبایی‌های منحصربه‌فردی دارد.

صابری با اشاره به اهمیت مشارکت بخش خصوصی در توسعه هرچه بیشتر طالقان به‌عنوان منطقه ویژه گردشگری، گفت: در حال حاضر ۲۲ واحد اقامتی در این شهرستان وجود دارد که چهار مورد به‌عنوان هتل رسماً مورد بهره‌برداری قرارگرفته و شش واحد هتل آپارتمان فعال نیز در این منطقه وجود دارد.

وی به وجود شش واحد اقامتگاه بوم گردی در طالقان اشاره کرد و گفت: رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور عنایت ویژه ای به توسعه اقامتگاه‌های بوم گردی دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز بابیان اینکه متقاضی برای مشارکت در طرح‌های بوم گردی زیاد است، گفت: مسئله مهم در این رابطه ایجاد این اقامتگاه‌های بوم گردی در درون و بیرون بافت است.

صابری تأکید کرد: اقامتگاه‌های بوم گردی شامل تبدیلی و احداث است، اقامتگاه‌های تبدیلی درون بافت ایجاد می‌شود و بر اساس آن خانه‌های ساکنان که تمایل به مشارکت در این حوزه رادارند بازسازی می‌شود، اقامتگاه‌های بوم گردی احداثی در خارج از بافت ایجاد می‌شود.

وی بابیان اینکه در حال حاضر پنج واحد خانه مسافر در منطقه طالقان وجود دارد، گفت: پنج مجموعه مشتمل بر سرویس بهداشتی و نمازخانه هم ایجادشده است که بهتر است این موارد را بخش خصوصی واگذار کنیم تا برای نگهداری آن گام بردارند.