24 تیر 1399

جابه‌جایی پمپ‌بنزین طالقان در دستور کار شهرداری

شهردار طالقان با اشاره به اینکه پمپ‌بنزین طالقان در پهنه رانشی قرار دارد، گفت: جابه‌جایی در دستور کار است زیرا خطر این محل سوخت‌گیری را تهدید می‌کند.

   Admin        ﺳﻪشنبه, 21 خرداد 1398       اخبار
جابه‌جایی پمپ‌بنزین طالقان در دستور کار شهرداری

 

به گزارش سایت تلکان، ورودی شهر طالقان طی سال‌های گذشته چند بار دچار رانش شده است به‌طوری‌که در دهه ۸۰ حادثه رانش کوه در ورودی این شهر را شاهد بودیم. اما در سال جاری نیز رانش زمین به‌واسطه بارندگی، آب شدن برف‌ها و نبود زهکش رخ داد و این حادثه منجر به لغزش سنگ‌ها و درنهایت انفجار لوله گاز شد.

یکی از نکات نگران‌کننده در این منطقه فعال بودن پمپ‌بنزین در محدوده‌ای است که بارها شاهد رانش زمین بوده است، به گفته بسیاری از صاحب‌نظران قرار گرفتن خط لوله گاز در مسیر رانش نیازمند تصمیمات جدی از سوی مسئولان مربوطه است.

علی قاسم پور شهردار شهرستان طالقان در این خصوص گفت: با توجه به رانش‌هایی که پیش از عید نوروز در ورودی شهر طالقان رخ داد با همکاری سایر نهادها عملیات باربرداری و حمل خاک با همه ماشین‌آلات و کامیون‌هایی که در این مکان مستقر است به‌صورت تمام‌وقت در حال انجام است.

وی اضافه کرد: پمپ‌بنزین طالقان در پهنه رانشی قرارگرفته است و متأسفانه خطر این محدوده را تهدید می‌کند. مسیر هشتگرد - طالقان دقیقاً بالای محدوده پمپ‌بنزین قرار دارد و باید به نکته اشاره‌کنم باوجوداین مهم دستور ساخت پروژه داده شد درحالی‌که باید پمپ‌بنزین جابه‌جا می‌شد.

شهردار طالقان با تأکید بر اینکه تغییر مکان پمپ‌بنزین در دستور کار شهرداری قرار دارد، گفت: اگر پمپ‌بنزین در اختیار شهرداری بود همین امروز جابه‌جایی انجام می‌شد ولی این مکان سوخت‌گیری در اختیار بخش خصوصی است که باید زمینی را با تائید اداره پخش فراورده‌های نفتی آماده و در اختیارشان بگذاریم.