05 مهر 1399

البرز خواهان سهم بیشتری از آب سدهای کرج و طالقان شد

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: مکاتبات لازم را برای افزایش سهم البرز از منابع سدهای امیرکبیر و طالقان داشته‌ام، اکنون برای تحقق این امر پیرو مذ

   Admin        ﺳﻪشنبه, 28 خرداد 1398       اخبار
البرز خواهان سهم بیشتری از آب سدهای کرج و طالقان شد

 

به گزارش سایت تلکان، عزیزاله شهبازی در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان که سه‌شنبه 28 خرداد در استانداری البرز برگزار شد، با تاکید بر ضرورت تسریع در تعیین تکلیف چاه‌های غیرمجاز استان، افزود: البرز از منابع آبی خوبی برخوردار است و امسال نیز شاهد بارش‌های خوبی در سطح استان بوده‌ایم.

وی ادامه داد: البرز طبیعت کم نظیری دارد که فرصت‌های بسیاری را به صورت طبیعی برای این استان و سایر استان‌های کشور مهیا کرده است.

شهبازی گفت: باید با فرهنگسازی و آگاهی بخشی نسبت به اصلاح الگوی مصرف آب اقدام و برنامه ریزی کرد ولی در مجموع اکنون البرز تنش آبی ندارد.

وی افزود: منابع آبی البرز بسیار غنی است از این رو باید کمبودها را طی رایزنی با وزارت نیرو از طریق افزایش سهم حق آبه استان جبران کنیم.

استاندار البرز گفت: مکاتبات لازم را برای افزایش سهم البرز از منابع سدهای امیرکبیر و طالقان داشته‌ام، اکنون برای تحقق این امر پیرو مذاکرات صورت گرفته باید مدیرعامل آب منطقه ای استان پیگیری کند.

وی افزود: تخصیص پساب حاصل از انتقال آب سدهای استان به تهران به عنوان یک مطالبه مردمی باید در اسرع وقت اجرایی شود.

شهبازی عنوان کرد: باید با مدیریت صحیح تعادل لازم را در مدیریت منابع آبی و مصرف البرز برقرار کنیم.

وی گفت: تعیین تکلیف چاه‌های غیرمجاز و هوشمندسازی چاه‌های مجاز از اهم امور آب منطقه‌ای البرز محسوب می‌شود.

استاندار البرز افزود: افزایش کمی و کیفی فعالیت‌های سازمان‌های مردم نهاد در حوزه آب تاثیر بسزایی در اصلاح الگوی مصرف و آگاهی بخشی به جامعه دارد.

وی خاطرنشان کرد: ضرورت دارد شبکه‌های فرسوده آبرسانی بازسازی شود.

شهبازی گفت: انجام اقدامات آبخیزداری و آبخوان داری باید به جد در دستور کار آب منطقه‌ای و جهاد کشاورزی البرز قرار گیرد.