معلمان البرزی شعار ابتدا گوش کن را در کوه های طالقان طنین انداز کردند

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش البرز گفت: معلمان تربیت بدنی مدارس این استان با شرکت در کوه پیمایی طالقان شعار جهانی ابتدا گوش کن را ب

   Admin        یکشنبه, 02 تیر 1398       اخبار
معلمان البرزی شعار ابتدا گوش کن را در کوه های طالقان طنین انداز کردند

 

به گزارش سایت تلکان، فرشید علیزاده روز شنبه در جمع معلمان تربیت بدنی شرکت کننده در این کوه پیمانی با اشاره به شعار امسال سازمان ملل در رابطه با مواد مخدر اظهار داشت: شعار امسال جهانی، ابتدا گوش کن است زیرا دوران نوجوانی دوره‌ی بسیار خطرناکی برای شروع مواد مخدر است.

وی بیان داشت: وقتی صحبت از نسل بعدی می‌شود پیشگیری بهتر از درمان است چون با گوش دادن به نیازهای نوجوانان می‌توانیم پیشگیری کنیم تا نوجوانان بتوانند ظرفیت استعدادی خود را بیشتر بشناسند.

وی خاطرنشان کرد: امروزه استعمال مواد مخدر به یکی از چالش‌های مهم سلامت عمومی تبدیل شده است که همه جوامع با آن رو به رو هستند.

وی تصریح کرد: اعتیاد به مواد مخدر به عنوان جدی ترین مساله اجتماعی است که بطور جدی باید با آن مبارزه کرد تا گروه سنی جامعه هدف در جامعه سالم بمانند و سالم زندگی کنند.

علیزاده اضافه کرد: آموزش مهمترین مسئله در پیشگیری از استعمال مواد مخدر است لذا یکی از شیوه‌های مهم پیشگیری از اعتیاد، آگاه کردن گروه‌های مختلف مردم از طریق آموزشی نسبت به خطرات مصرف مواد مخدر است.

وی با بیان اینکه در ایام سال تحصیلی کلاس‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از جمله خطرات و مضرات مصرف مواد مخدر در مدارس البرز تشکیل می‌شود، افزود: آموزش مهارت‌های زندگی و همت برای گنجاندن برنامه ورزشی در لیست فعالیت‌های روزانه از نکات مهمی است که باید به آن از سوی مدارس و خانواده‌ها مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی در ادامه به نقش مهم و کلیدی خانواده‌ها در پیشگیری از اعتیاد فرزندانشان پرداخت و عنوان کرد: شعار امسال هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر ابتدا گوش کن می‌باشد زیرا گوش کردن به کودکان و نوجوانان کمک به رشد سالم و ایمن آنها می‌کند و تعامل و همدلی با فرزندان را برای آنها رقم می‌زند.

وی از خانواده‌ها درخواست کرد به فرزندانشان محبت ورزند تا آنها به سمت اعتیاد و دوستان ناباب کشانده نشوند چون آثار مخرب و غیرقابل جبرانی برای خانواده‌ها و جامعه به دنبال دارد.

وی به نقش ورزش در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بویژه معضل مواد مخدر اشاره کرد و افزود: همواره در ‏صدد توسعه ورزش‌های همگانی در سطح استان هستیم تا مثل ورزش‌های قهرمانی علاقه مندانی در همان حد و ‏اندازه در ورزش‌های همگانی جذب کنیم چون معتقدیم که این امر کمک شایانی به ارتقا سلامت جامعه و کاهش آسیب‌های ‏اجتماعی به خصوص پدیده شوم مواد مخدر خواهد داشت. ‏

در همایش کوه پیمایی البرز، ۱۸۰ معلم تربیت بدنی خواهر و برادر استان در دو روز جداگانه شرکت کردند.