05 مهر 1399

جاده طالقان نیازمند ۱۲۰ میلیاردتومان

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز با اشاره به آخرین وضعیت پروژه جاده طالقان، گفت: این پروژه نیازمند ۱۲۰ میلیاردتومان است.

   Admin        چهارشنبه, 19 تیر 1398       اخبار
جاده طالقان نیازمند ۱۲۰ میلیاردتومان

 

به گزارش سایت تلکان، علی درویش پور شامگاه سه شنبه در نشستی خبری با اشاره به همجواری البرز با پایتخت و شاهراه مواصلاتی بودن این استان، گفت: در سال گذشته حدود ۵۰۰ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان البرز به ثبت رسیده است.

وی با تاکید بر اینکه باید گردشگری البرز جدی گرفته شود، با اشاره به اهمیت ساماندهی ورودی های کلانشهر کرج از جمله ورودی کلاک، گفت: تامین زیرساخت های گردشگری با مشارکت بخش خصوصی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز با بیان اینکه حوزه گردشگری استان باید در سال جاری تغییرات محسوسی داشته باشد، گفت: نیم درصد راه های کشور در استان البرز واقع شده و این در حالس است که حدود ۲۰ درصد ترافیک ملی بر دوش البرز است

درویش پور در بخش دیگری با تاکید بر اینکه ۳۲ کیلومتر از پروژه آزادراه تهران - شمال که در استان البرز واقع شده تا چند ماه آینده بهره برداری می شود، گفت: تعریض اتوبان تهران - کرج در ضلع شمالی به منظور روان شدن ترافیک عملیاتی شد.

جاده طالقان - هشتگرد در قطعه های یک و سه بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد وی به وضعیت پروژه همت نیز اشاره کرد و گفت: تعهدات ما در این پروژه تا پایان تابستان انجام می شود زیرا بخش مهمی از مشکلات و معارضین پروژه حل و فصل شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز میزان پیشرفت بزرگراه شمالی کرج را ۳۸ درصد اعلام کرد و گفت: این پروژه نیازمند هزار میلیارد تومان است و باید تا سال ۹۹ تکمیل و بهره برداری شود.

درویش پور با اشاره به پروژه قطار سریع السیر کرج - هشتگرد که حدود ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، افزود: این پروژه نقشی مهم در تردد ساکنان سکونتگاه های اطراف دارد.

وی در بخش دیگری با تاکید بر اینکه جاده طالقان - هشتگرد در قطعه های یک و سه بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد اما پیشرفت تونل آن حدود ۷ تا ۸ درصد اعلام شده است، گفت: برای تکمیل پروژه اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومانی نیاز است، طی روزهای اخیر ۲۰ میلیارد تخصیص یافته است.