23 مرداد 1399

موانع گازرسانی در ۷۰ روستای کرج و طالقان بررسی شد 

معاون استاندار البرز و فرماندار ویژه کرج از بررسی موانع گازرسانی در ۷۰ روستای کرج و طالقان خبر داد.

   Admin        دوشنبه, 14 مرداد 1398       اخبار
موانع گازرسانی در ۷۰ روستای کرج و طالقان بررسی شد 

 

به گزارش سایت تلکان، غفور قاسم پور افزود:  پس از ۴۰ سال مطالبه دیرینه مردم و روستائیان ساکن در بخش آسارا و طالقان محقق می شود که این امر از توفیقاتی است که در دولت  تدبیر و امید شاهد آن هستیم.

وی ادامه داد: بخشی از کاستی ها  در روند اجرای کار موانعی ایجاد کرده بود که برطرف شده و با گازرسانی به این روستاها  شاهد افزایش حضور مسافران و گردشگران برای بهره مندی از مواهب طبیعی و جاذبه های گردشگری جاده کرج - چالوس و طالقان خواهیم بود.

قاسم پور در خصوص  آخرین وضعیت  این پروژه ها  گفت: عملیات اجرایی و لوله گذاری نیز  در حال اجرا و تکمیل است و بخشی از این پروژه تا پایان سال جاری، تعدادی  در سال ۹۹  و در نهایت تا پایان سال ۱۴۰۰ هیچ روستایی در این منطقه ،محروم از گازرسانی نخواهند بود.

وی خاطرنشان کرد: با اتمام طرح گازرسانی ، علاوه بر اینکه شاهد رونق گردشگری در استان البرز از مهاجرت معکوس نیز جلوگیری خواهد شد.

فرماندار ویژه کرج گفت: در بازدید میدانی، موانع موجود بر سر راه  تکمیل پروژه های گازرسانی از  طالقان به روستاهای بخش آسارا  مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

وی در پایان از همراهی مدیران کل استان البرز از جمله منابع طبیعی و آبخیزداری، راهداری، بخشداری ،گاز رسانی، نیروی انتظامی، پلیس راهور، محیط زیست و پیگیری های استاندار  که تلاش های وافری در سطح ملی داشته قدردانی کرد.