23 مرداد 1399

توسعه صنعت بوم گردی در طالقان براساس مشارکت مردم باشد

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان البرز گفت: توسعه صنعت بوم گردی در طالقان براساس مشارکت مردم باشد

   Admin        پنجشنبه, 24 مرداد 1398       اخبار
توسعه صنعت بوم گردی در طالقان براساس مشارکت مردم باشد

 

به گزارش سایت تلکان، احمد ترکاشوند به اقدامات مهمی که در حوزه گردشگری شهرستان طالقان دنبال شده اشاره کرد و گفت: تسهیل در ایجاد و راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی در این منطقه نخستین اولویتی است که به جد پیگیری می شود.

وی تعداد اقامتگاه های بوم گردی استان البرز را ۹ مورد اعلام کرد و گفت: ۷ اقامتگاه بوم گردی در شهرستان طالقان واقع شده زیرا در این منطقه توسعه و ایجاد هرچه بیشترمراکز بوم گردی با هیچگونه محدودیتی مواجه نیست.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان البرز با اشاره به اهمیت حفاظت از جاذبه های گردشگری شهرستان طالقان، بیان کرد: در کنار تامین زیرساخت ها مانند راه سازی و یا تعریف مسیرهای دسترسی مناسب مبحث مهم دیگر فرهنگ سازی است تا در قالب آن بتوانیم مردم منطقه را تشویق کنیم نگاه بهتری به مبحث بوم گردی داشته باشند.

ترکاشوند تاکید کرد: تلاش می کنیم تا توسعه صنعت بوم گردی در طالقان بیشتر براساس مشارکت مردم باشد زیرا این مهم موجب اشتغال پایدار و جلوگیری از برون رفت سرمایه اقتصادی از این منطقه می شود.

وی در خصوص اینکه اقامتگاه های بوم گردی کنونی در شهر طالقان بیشتربا مشارکت مردم ایجاد شده است، افزود: در حال حاضر شش واحد هتل آپارتمان، حدود ۱۲ خانه مسافر و چند هتل ر این شهرستان وجود دارد و یکی از هتل های سه ستاره منطقه طالقان نیز در شرف ۴ ستاره شدن است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان البرز با اشاره به اینکه وقتی صحبت از گردشگری روستایی می شود کمتر دنبال احداث هتل های چند ستاره و لوکس و یا ایجاد مجتمع های اقامتی لوکس هستیم، ...