23 مرداد 1399

خانه ای در طالقان که می تواند مهمانپذیر گردشگران باشد

خانه مرحومه حاجیه انیس حشمتی خواهر دکتر ابراهیم حشمت تنها یک نمونه از خانه‌هایی است که امکان بهره برداری در جهت اسکان گردشگران را دارد، اما به بهانه‌ی

   Admin        یکشنبه, 10 شهریور 1398       اخبار
خانه ای در طالقان که می تواند مهمانپذیر گردشگران باشد

 

به گزارش سایت تلکان، اگر عکس‌های سفر سال ۱۳۹۴ جک استراو، وزیر اسبق امور خارجه‌ انگلستان، به شهر یزد را مرور کنیم، درمی‌یابیم که جذاب‌ترین بخش‌های شهر یزد برای وی، همان مکان‌هایی بوده که نظیرشان را در هیچ‌جای دیگر دنیا نمی‌یابیم.

حتی محل اقامت او در یزد،نه هتلی پنج‌ستاره و بین‌المللی، بلکه یکی از خانه‌های قدیمی شهر یزد بود که امروز به مهمان‌پذیر تبدیل شده است.

چنین افراد خوش‌ذوقی در دنیا کم نیستند و چنین سرمایه‌های خفته‌ای در طالقان فراوانند. اما صنعت گردشگری در طالقان همواره مورد توجه است.

پیشنهاد می شود که سرمایه‌گذاران صنعت گردشگری و هتل‌داری، نیم‌نگاهی هم به این سرمایه‌ی  های عظیم داشته باشند و یک‌بار هم نوسازی و تجهیز چنین مجموعه‌های اقامتی را در دستور کار قرار دهند. چه بسا که هزینه‌ی اجاره‌ی یک اتاق در چنین مهمان‌پذیرهایی چندین برابر هتل‌های لوکس فعلی شود.

تصویر متعلق است به خانه مرحومه حاجیه انیس حشمتی خواهر دکتر ابراهیم حشمت تنها یک نمونه از خانه‌هایی است که واجد چنین پتانسیلی هستند، اما به بهانه‌ی کهنگی از ظرفیت بالقوه‌  آن‌ها غفلت می‌شود.