استان البرز، به منزله یک گذرگاه برای گردشگران و مسافران است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز گفت: استان البرز و به‌خصوص شهر کرج تنها به‌عنوان گذرگاهی برای گردشگران و مسافران محسوب می‌شود.

   Admin        دوشنبه, 01 مهر 1398       اخبار
استان البرز، به منزله یک گذرگاه برای گردشگران و مسافران است

 

به گزارش سایت تلکان، حجت الاسلام‌والمسلمین فخرالدین صابری درباره آمار میزان ورودی گردشگران در تابستان سال جاری به استان البرز اظهار کرد: استان البرز در تابستان امسال حدود ۳۰۰ هزار گردشگر به‌عنوان عبوری داشته که از مناظر و جاذبه‌های دیدنی این استان بازدید کردند و کمتر از یک‌روز در استان حضور داشتند.

وی افزود: طالقان، جاده چالوس، منطقه کردان، جاده آتشگاه و امامزاده طاهر بیشتر بازدیدکنندگان را در این پیک تابستان داشته‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری البرز در خصوص میزان گردشگرانی که بیش از یک روز در این استان حضور داشتند هم گفت: ورودی گردشگران داخلی ۸۰هزار و ۷۷۷ نفر و گردشگران خارجی ۳ هزار و ۳۹۴ نفر بودند که از مناطق و سایر مراکز دیدنی بازدید کردند.

صابری با گلایه از این‌که استان البرز و به‌خصوص شهر کرج گذرگاهی برای گردشگران و مسافران محسوب می‌شود،‌ اظهار کرد: گردشگر به این معنا که مسافری به قصد جاذبه فرهنگی شهر و یا طبیعتی نگهدارنده برای یک شب اقامت به البرز بیاید وجود ندارد و حفظ مسافر برای یک شب امکان پذیر نیست مگر این‌که برای مناطق دیدنی و جذب گردشگر آن تلاش شود.

صابری ادامه داد: مناطقی مثل کردان و جاده چالوس و طالقان بیشترین گردشگر را جذب می‌کنند و این به خاطر طبیعت بکری است که دارد و آمار ورودی گردشگر به استان را بالا برده است.