تحلیل کوتاه جلسات پرسش و پاسخ شهردار و شورای اسلامی شهر طالقان

تحقق اهداف مدیریت شهری در خصوص ساخت شهری ایده آل در گرو رفع نیازهای زندگی است و راه رسیدن به این مهم علاوه بر شنیدن و آگاهی از سطح مشکلات، برنامه ریزی

   Admin        شنبه, 06 مهر 1398       اخبار
تحلیل کوتاه جلسات پرسش و پاسخ شهردار و شورای اسلامی شهر طالقان

 

به گزارش سایت تلکان، با توجه به نیاز برقراری ارتباطی پویا و دوسویه بین شهروندان با مدیریت شهری طالقان جلسات ارائه گزارش و پرسش و پاسخ با شهروندان در محلات طالقان انجام می گیرد ، در این نشست های صمیمی شهروندان بدون واسطه به بیان مشکلات و مسائل خود با مسئولین شهری طالقان می پردازند این جلسات ضمن ایجاد حس هویت جمعی در محلات به بهبود کیفیت زندگی عمومی کمک میکند .

این شفاف سازی فعالیت و مشارکت فعال شهروندان را در امور سیاسی و اجتماعی تقویت می‌کند و همچنین نقش کلیدی در تنویر افکار عمومی دارد و نمونه ای از سیاست‌گذاری اجتماعی برنده_برنده است.

طبق قانون اعضای شورای شهر حقوق دریافت نمی‌کنند و تنها بابت حضور در جلسات رسمی شورای شهر که در داخل خود شورای شهر تشکیل می‌شود حق الجلساتی دریافت میکنند که آن هم بر اساس قانون است.

باتوجه به توقعات به حق ساکنین شهر طالقان که عموما ساکن کلانشهرهای تهران و کرج هستند و توقع خدمت رسانی در حد همان کلانشهرها را دارند و توجه به وجود تحریم ها و مشکلات درآمدی و بودجه ای که کشور با آن درگیر است و مجموعه محدودیت ها و مصوبات بالادستی در طالقان و عدم تحقق درآمدهای شهرداری طالقان و هزینه سنگین خدمات شهری و عمرانی و بالاتر بودن این هزینه ها در طالقان و بعضا وجود بعضی نارضایتی ها ، برگزاری این جلسات و رودرویی با شهروندان نیاز به جرات و جسارت و شهامتی خاص دارد و قانع نمودن شهروندان از بابت وجود بعضی کاستی ها و کمبودها علیرغم تلاش های شبانه روزی صورت گرفته کار سخت و دشورای است و تا آرمان شهر طالقان راه بسیار است.

 قطعا همه مشکلات و کمبودهای موجود در شهر طالقان متوجه مدیریت شهری طالقان نیست و تمامی دستگاه های خدمت رسان از جمله ادارات آب ، برق ، گاز ، مخابرات ، راه و ... برای حل این مشکلات باید پای کار بیایند.

اگر از طرف دولت سیستمی طراحی می‌شد تا تمامی مسئولین به صورت مستمر با حضور در مساجد ضمن ملاقات چهره به چهره با مردم و ارائه گزارش عملکرد و بیان برنامه ها پاسخگوی مشکلات آنها باشند تحولی عظیم در جامعه رخ می‌داد ، اجرایی کردن این پیشنهاد با توجه به پتانسیل‌های مدیریتی در طالقان کار سختی نخواهد بود.

با توجه به جلسات مذکور سایر دستگاه‌های دولتی، حاکمیتی و خدمت رسان در طالقان را به چالش برگزاری جلسات پرسش و پاسخ دعوت می‌کنیم تا شفافیت را نه در شعار بلکه در عمل محقق کنند.

 مهدی آهنگری