24 تیر 1399

پیچیدگی عملیات اجرایی محور طالقان- هشتگرد با پيشرفت 85 درصدی

خیراله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی طالقان- هشتگرد را یکی از مرتفع‌ترین محورهای کشور دانست و گفت: بهره‌برداری از این محور با کاهش ۳۵ کیلومتری طول مس

   Admin        پنجشنبه, 11 مهر 1398       اخبار
پیچیدگی عملیات اجرایی محور طالقان- هشتگرد با پيشرفت 85 درصدی

 

به گزارش سایت تلکان، خیراله خادمی در بازدید از محور طالقان- هشتگرد گفت: این مسیر یکی از صعب‌العبورترین محورهای در حال اجرای کشور است و با توجه به ارتفاع و سازند زمین‌شناسی پیچیده در منطقه، عملیات اجرایی در این منطقه با سختی بیشتری انجام می‌شود.

 وی افزود: با توجه به شرایط اقلیمی منطقه و برودت هوا فصل کاری در این محدوده کوتاه است و بیشتر عملیات اجرایی  در شش ماه نخست سال انجام می‌شود.

وی با اشاره به شدت بارش‌ها در اوایل سالجاری خبر داد: شدت بارندگی ها در منطقه به حدی بود که زمین در بخش‌هایی از مسیر دچار رانش شد و در حال حاضر مشغول رفع نقاط لغزشی محور هستیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی بهره‌برداری از این محور را گام مهمی در سهولت دسترسی به شهرستان طالقان ذکر کرد و اظهار داشت: بهره‌برداری از این محور با کاهش ۳۵ کیلومتری طول مسیر، زمان سفر به طالقان را نسبت به راه موجود یک ساعت کوتاه‌تر می‌کند و با توجه به مشخصات پایین محور موجود، این مسیر ضمن افزایش سرعت، ایمنی بیشتری به همراه خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه پیشرفت فیزیکی این پروژه را ۸۵ درصد اعلام کرد و گفت ‌با توجه به کوهستانی بودن مسیر تاکنون ۸۰ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت این پروژه هزینه شده است که ارزش ریالی امروز آن معادل ۲۵۰ میلیارد تومان است.

 وی تونل در دست اجرای این محور را جزو مرتفع‌ترین تونل‌های در دست ساخت کشور دانست و اظهار کرد: تونل قطعه دوم این پروژه ۹۶۰ متر طول دارد که با پیشرفت فیزیکی ۱۴ درصد در حال اجرا است.