23 مرداد 1399

آغاز پروژه آبرسانی و انتقال آب از سد طالقان به قزوین

پروژه آبرسانی و انتقال آب از سد طالقان به قزوین پس از 18 ماه توقف

   Admin        پنجشنبه, 23 آبان 1398       اخبار
آغاز پروژه آبرسانی و انتقال آب از سد طالقان به قزوین

 

آغاز پروژه آبرسانی و انتقال آب از سد طالقان به قزوین پس از 18 ماه توقف . مدیر عامل شرکت آب استان قزوین اعلام کردند که عملیات آبرسانی از سد طالقان برای 14 شهر و 194 روستا آغاز شد و هم اکنون چند روستا از طریق سد طالقان آبرسانی شده اند . این آبرسانی از شهر آبیک استان قزوین آغاز و تا شهرستان تاکستان نیزادامه خواهد داشت .

آقای یدالله ملکی ادامه دادند که در سال های پیش قرار بود که این پروژه تا پایان سال 99 به اتمام برسد اما هم اکنون حدودا 8 درصد آن اجرا شده است . وجود تاخیر در این پروژه را نبود اعتبار اعلام کردند و هزینه ی مورد نیاز برای این پروژه را هزار میلیارد تومان اعلام کردند که با اولویت بندی که طی برنامه ریزی های انجام شده تا شهریور ماه سال آینده آبرسانی به شهر آبیک انجام خواهد شد .

همچنین خاطر نشان کردند که این خط آبرسانی شامل 120 کیلومتر اصلی که با شاخه های فرعی برای روستاها و سایر بخش ها 340 کیلومتر خواهد شد .ایشان اولویت ابرسانی را شهرستان آبیک اعلام کردند با تامین اعتبار 120 میلیارد توامن تا زمان مقرر شده انجام می پذیرد .

آقای ملکی یاد آور شدند که در سعی و تلاش برای آبرسانی هرچه سریعتر و رایزنی هایی با ریاست محترم آب و فاضلاب کل کشور هستند که سریعتر به این پروژه خاتمهدهند و عملیات آبرسانی را در سریعترین زمان ممکن به انجام برسانند .

واحد خبرگذاری طالقان - تلکان