24 تیر 1399

روستاهای بالای 50 خانوار نباید مشکل کمبود آب داشته باشند

تاخیر طرح آبرسانی سد طالقان به قزوین باعث بدبین شدن مردم نسبت به مسئولین می باشد

   Admin        پنجشنبه, 23 آبان 1398       اخبار
روستاهای بالای 50 خانوار نباید مشکل کمبود آب داشته باشند

 

روستاهای بالای 50 خانوار نباید مشکل آب داشته باشند .استاندارد قزوین در حضور سایر مسئولان استان در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان قزوین خاطر نشان کرد که روستاهای بیشتر از 50 خانوار به هیچ عنوان نباید با کمبود و بحران آب مواجه شوند و این مشکل را با جدیت باید به انجام برسانیم .

این جلسه با حضورآقای جمالی پور استاندار قزوین با معاون وزیر نیرو و مدیر عامل شرکت آب قزوین صورت گرفت .ایشان ذکر کردن که به دلیل تاخیر طرح آبرسانی سد طالقان به قزوین باعث بدبین شدن مردم نسبت به مسئولین می باشد و باید تا پایان سال جاری به اتمام برسد . آقای جمالی پوردر پی سخنان خود ذکر کردند که کشور در شرایط سخت تحریمی است اما نباید تمام تاخیر ها را معطوف این قضبه کنیم و با وجود منابع و ظرفیت های موجود این امر را هر چه سریعتر به اتمام برسانیم .

ایشان خاطر نشان کردند که عملیات آبرسانی برای روستاهای بالای 20 خانوار نیز در حال انجا است اما روستاهای بالای 50 خانوار به دلیل جمعیت بالاتر در اولویت این امر قرار دارند .

استاندار قزوین گفتند که شهر آبیک در معرض خطر بی آبی قرار داشته و نسبت به سایر شهرهای استان قزوین آبیک نیازمند آبرسانی فوری می باشد . این گفته به این معنا نیست که سایر شهر ها نیازبه آبرسانی نداشته و باید به ترتیب اولویت تمام مشکلات آبرسانی برای شهرهای نیازمند انجام شود .

طرح آبرسانی از سد طالقان به قزوین در سال 95 توسط رییس جمهور در سفرهای استانی انجام پذیرفت و هم اکنون حدود 8 درصد آن اجرایی شده است .

 

خبرگزاری طالقان - تلکان