ناسالم بودن هوای استان البرز برای گروه های حساس

مهد کودک ها، پیش دبستانی ها و مدارس ابتدایی استان البرز به جز طالقان و آسارا امروز تعطیل شدند ..

   Admin        شنبه, 30 آذر 1398       اخبار
ناسالم بودن هوای استان البرز برای گروه های حساس

 

ناسالم بودن هوای استان البرز  برای گروه های حساس

در پی تصمیمات کمیته ی اضطرار آلودگی و ماندگاری آلودگی هوا و سطح بالای آلاینده ها در هوا تمامی مهد کودک ها و پیش دبستانی ها و مدارس ابتدایی استان البرز به جز طالقان و آسارا امروز تعطیل شدند .

آقای حکیمی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان البرز وضع کیفی هوای شهرستان های کرج و فردیس را نا سالم و برای افراد حساس خطرناک اعلام کردند . ایشان ادامه دادند که شاخص کیفیت هوا روی اعداد 114و 116 قرار دارد و این یک هشدار برای جدی گرفتن آلودگی هوا می باشد که باید هرچه سریعتر پیگری شود .

- شاخص آلودگی شهرستان تظرآباد 92

- شاخص آلودگی اشتهارد 98

-شاخص کیفیت هوای ساوجبلاغ 96 می باشد .

آقای حکیمی در ادامه ی صحبت های خود به اشخاص با بیمار ی های قلبی و ریوی و کودکان هشدار داد که در صورت ممکن در منازل خود بمانند و از تردد های بی جا اجتناب کنند . با توجه به وارونگی هوا و پایداری آلودگی اعضای مدیریت بحران بصورت آماده باش قرار دارند .

به احتمال زیاد این تداوم آلایندگی ال اواسط هفته ی جاری برقرار بوده و به اقشار با مشکلات تنفسی هشدار می دهیم که حتی المقدور کمتر به فعالیت های خارج از منزل ادامه دهند .

در هفته ی گذشته روز های یکشنبه و دوشنبه و سه شنبه و چهارشنبه منجبر به تعطیلات مدارس شهرستان های کرج ، فردیس ، اشتهارد ، نظرآباد و ساوجبلاغ شد .

استان البرز دارای 9 ایستگاع سنجش آلودگی هوا مستقر می باشد که در تمام ساعات روز اقدام به اندازه گیری درجه ی غلظت آلاینده ها در هوا می کنند .

با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و تنظیم خودروی شخصی جهت سوخت استاندارد کمک بزرگی در کم کردن آلودگی خواهید کرد .