وجود شش اقامتگاه بوم گردی در طالقان

22 واحد اقامتی در شهرستان طالقان وجود دارد که 4 مورد آن بصورت هتل رسما مورد بهره برداری قرار گرفته است

   Admin        شنبه, 30 آذر 1398       اخبار
وجود شش اقامتگاه بوم گردی در طالقان

 

شش اقامت گاه بوم گردی در طالقان - به گزارش خبرنگار تلکان – حجت الاسلام صابری در جریان بازدید استاندار البرز از شهرستان طالقان ، اشاره کردند که طالقان آثار فرهنگی ، تاریخی و طبیعی بسیار ارزشمندی دارد و باد اهتمام ویژه ای نسبت به حل مشکلات این شهرستان بورزیم .

ایشان در ادامه ی صحبت های خود ادامه دادند که طالقان دارای 127 اثر تاریخی طبیعی می باشد که تا کنون 66 اثر تاریخی به ثبت رسیده است . برای سایر آثار تاریخی دیگر نیز شناسنامه تهیه خواهد شد .

 

در مجلس شورای اسلامی طالقان به عنوان یک منطقه ی ویژه ی گردشگری تصویب شده .

ایشان خاطر نشان کردند که در حال حاضر 22 واحد اقامتی در شهرستان طالقان وجود دارد که 4 مورد آن بصورت هتل رسما مورد بهره برداری قرار گرفته است .در حال حاضر 6 واحد هتل آپارتمان نیز در این منطقه قرار دارند که به زودی بیشتر خواهد شد .

 

 

مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز با بیان اینکه متقاضی برای مشارکت در طرح‌های بوم گردی زیاد است، گفت: مسئله مهم در این رابطه ایجاد این اقامتگاه‌های بوم گردی در درون و بیرون بافت است.اقامتگاه‌های بوم گردی شامل تبدیلی و احداث است، اقامتگاه‌های تبدیلی درون بافت ایجاد می‌شود و بر اساس آن خانه‌های ساکنان که تمایل به مشارکت در این حوزه رادارند بازسازی می‌شود، اقامتگاه‌های بوم گردی احداثی در خارج از بافت ایجاد می‌شود.در حال حاضر پنج واحد خانه مسافر در منطقه طالقان وجود دارد، گفت: پنج مجموعه مشتمل بر سرویس بهداشتی و نمازخانه هم ایجادشده است که بهتر است این موارد را بخش خصوصی واگذار کنیم تا برای نگهداری آن گام بردارند.درصورتی‌که موضوع ممنوعیت احداث کمپینگ‌ها در مجاورت سد طالقان که طبق مصوبه شورای عالی امنیت ملی است رفع شود، در نظر داریم دو مجموعه دیگر را احداث کنیم.