سفر به طالقان نزدیک ترین مقصد سفر برای تهرانی ها

نزدیک ترین و زیباترین مکان های دیدنی و گردشگری به پایتخت

   Admin        شنبه, 21 دی 1398       اخبار
سفر به طالقان نزدیک ترین مقصد سفر برای تهرانی ها

 

سفر به طالقان نزدیک ترین مقصد سفر برای تهرانی ها - طالقان به دو بخش اصلی طالقان بالا ( بالا طالقان ) که بالاتر از شهرک قرار دادر و طالقان پایین ( پایین طالقان) که در پایین شهرک قرار دارد تشکیل شده است . طالقان از جاذبه های گردشگری متنوعی تشکیل شده و سالانه خانواده ها و گردشگران ایرانی و خارجی زیادی را به خود جلب می کند .

بیشتر مناطق گردشگری طالقان ، طبیعی است . از جاذبه های طالقان می توان از آبشار ها ، کوه ها ، منظره های بکر و دیدنی ، روستاهای زیبا ، امام زاده ها ، قلعه ها و خانه های بسیار قدیمی و تاریخی نام برد .

اگر به فکر آرامش ذهن و روح خود هستید و به دنبال مکانی برای گذران وقت خود در آرامش هستید و صبر ترافیک و مسیر پر پیچ و خم  و سخت جاده های شمال را ندارید به طالقان سفر کنید و از مناظر و آب و هوا و مکان های گردشگری و بسیار زیبای آن دیدن کنید .

یکی از مکان های تاریخی طالقان منزل پدری آیت الله طالقانی است که در آن متولد شده اند . خانه ی پدری جلال آل احمد تیز در این شهر و در اورازان واقع شده است .

در ابتدای ورود به طالقان شاهد سدی بسیار زیبا به نام سد طالقان هستیم . باگرفتن مجوز های لازم می توانید اوقات خود را به ماهیگیری بگذرانید .

سد طالقان از کوه های مازندران سرچشمه می گیرد و در بستر رودخانه ی شاه رود ایجاد شده است .

 

طالقان در زمستان : 

در فصل زمستان به دلیل سفید پوش شدن و زیبایی خاص آن گردشگران خاص خود را به سمت خود می کشاند .

سفر به طالقان بعد از نیمه ی دوم آذر ماه می تواند باعث شود که حیوانات بی نظیر و زیبایی مانند بز کوهی ، کل ، جغد ، مگس گیر سینه ، گنجشکک کوهی ، روباه ، کبک دری ، دارکوب ، سارگیه پا بلند ، زرد پره لیمویی ، سنگ چشم پشت سرخ و سایر پرندگان و حیوانات زیبا باشید . طالقان یکی از زیستگاه هاییست که در قصه ها و داستان ها درآن هما و پرنده های افسانه ای وجود داشته اند .

اسکی و مسابقات تیوب سواری و ورزش های برفی در زمستان سفید پوش یکی از مفرح ترین تفریحات فصل زمستان در طالقان می باشد که بسیاری از ردشگران را به خود جلب می کند .

 

 

برای بازدید از تمامی اماکن توریستی و تفریحی طالقان زمان زیادی لازم دارید زیرا هر بخش از طالقان دارای زیبایی های خاص خود و ویژگیهای منحصر بفردی است .

در طالقان می توانید ماهیگیری کنید ، می توانید از آبشار های زیبا بازدید کنید ، همچنین از کوه ها و صخره های معروف بیت المللی برای صخره نوردی استفاده کنید ، و می تواندی به امام زاده و یا خانه های تاریخی رفته و به گدشته های دور برگردید . کلبه ها و ویلاها و مراکز بوم گردی بسیار زیادی وجود دارد که بتوان در آن برای مدت کوتاهی به آرامش برسید .طالقان شهری زیبا و تاریخی و خوش آب وهوا می باشد و برای افرادی که وقت ترافیک و خستگی جاده ای استان مازندران را ندارند گزینه ی مناسبی است .

خبرگزاری تلکان