05 مهر 1399

مخالفت محیط زیست با تونل انتقال آب طالقان

محیط زیست با تونل انتقال آب طالقان مخالفت کرد

   Admin        چهارشنبه, 02 بهمن 1398       اخبار
مخالفت محیط زیست با تونل انتقال آب طالقان

 

مخالفت محیط زیست با تونل انتقال آب طالقان

آقای حکیمی مدیر کل محیط زیست استان البرز با توجه به اینکه در اکثر پروژه های عمرانی پیوست های محیط زیستی رعایت نخواهد شد گفتند : ما در اکثر پروژه ها مانند پروژه ی تهران به شمال به مراجع قضایی شکایت کرده ایم و همچنان پرونده این پروژه و سایر پرونده ها در جریان می باشد .

این نشست در 30 دی ماه به مناسبت هفته ی هوای پاک و در اداره ی محیط زیست استان البرز برگزار شد . ایشان شعار امسال خود را اقدام و عمل اعلام کردند و اظهار کردند هفته ی هوای پاک بهانه ایست برای مشارکت بیشتر تمام اقشار جامعه برای حفظ محیط زیست وکاهش آلودگی هوا . تمامی موارد ذکر شده باید توسط همه ی اقشار جامعه رعایت شود تا به آب و هوای پاک و محیط زیستی سالم دست یابیم .

ایشان در ادامه ی صحبت های خود گفتند که برای کاهش آلودگی هوا چهار سیاست را در برنامه ی ششم توسعه باید انجام شود . این سیاست ها جهت کاهش قابل ملاحظه ی آلودگی هوا ، تشخیص حقابه های محیطی تالاب ها و رود خانه ها، ساماندهی پسماند ها و جلوگیری از گسترش ریز گرد ها می باشد .

ایشان با اشاره به طرح انتقال آب از زیاران طالقان به شهر کرج گفتند این انتقال آب در سالهای گذشته از طریق لوله های آب انجام می شد . در طرح جدید پیشنهاد آب از طریق تونل مطرح شده است که تا کنون چهار بار در کمیته ی ارزیابی و با مخالفت سازمان محیط زیست مواجه شده است .

ایشان گفتند قطعا انتقال آب طالقان از طریق حفر تونل اثرات جبران ناپذیری را به محیط زیست وارد می کند و تا به حال محیط زیست این اقدام را خلاف سلامت محیط زیست می داند .