علی حدادی : ساکنان مسکن مهر نظرآباد در انتظارِ حداقل امکانات شهری

آب شُرب؛ مهم‌ترین نیاز اولیه‎ی یک شهروند

   Admin        چهارشنبه, 30 بهمن 1398       اخبار
علی حدادی : ساکنان مسکن مهر نظرآباد در انتظارِ حداقل امکانات شهری

 

زمانی که مسکن مهر نظرآباد به بهره‌برداری رسید بسیاری از شهروندانی که اکنون در خانه‌هایش ساکن هستند، امیدِ داشتنِ یک سرپناه و مأمن را در ذهن می‌پروراندند اما متاسفانه به دلیلِ بی‌تدبیری‌ها، بسیاری از اهالی از ابتدایی‌ترین حقوقِ شهروندی محروم هستند. 
به گزارش بازتاب البرز، این طور به نظر می‌رسد که مسکن مهر نظرآباد صرفا یک سکونتگاه برای جای دادن به بخشی از جمعیتِ روبه‌رُشد البرز است و به رفع نیازهای افراد ساکن در ساختمان‌ها توجهی ندارد. ویژگی‌های شهری و گاه حداقل امکانات مورد نیاز برای زندگی در یک شهر در این شهرک‌ها مغفول است.
یکی از این حقوقِ اصلی و اساسی، بهره‌مندی از آب شُرب مناسب است. متاسفانه کیفیتِ پایین آب شُرب مسکن مهر نظرآباد و قطعی‌های فراوان همان آب بی‌کیفیت سبب شده گلایه‌های ساکنان روز به روز بیشتر شود. 
این در حالیست که ساکنان مسکن مهر نظرآباد معتقدند آب سد طالقان پیش از آنکه نصیبِ مردم منطقه شود به کرج و تهران می‌رسد و شایعاتی نیز مطرح است که قزوین نیز بی‌نصیب نخواهد ماند. این موضوع از دید مردم نظرآباد به هیچ‌وجه عادلانه نیست.
به دلیل اهمیتِ موضوع و فراوانیِ گلایه‌های اهالی تصمیم گرفتیم در آستانه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی این موضوع را از نامزد شاخص نمایندگی مجلس در حوزه انتخابیه ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان؛ علی حدادی که از اهالی بومی منطقه است و به دلیل تخصص بالا و فعالیت در سمت فرمانداری ساوجبلاغ به مشکلات و معضلات این منطقه احاطه دارد، جویا شده و از برنامه‌های آتی در این حوزه آگاه شویم.
**
علی حدادی مشکل آب شرب را تنها محدود به مسکن مهر نظرآباد ندانست و گفت: «متاسفانه کل شهرستان نظرآباد با قطعیِ مستمر آب و گاه کیفیت پایین آب شرب دست و پنجه نرم می‌کند که این موضوع البته در مسکن مهر نظرآباد شدت می‌یابد.»
او با بیان اینکه حق‌آبه طالقان برای همه جا مصرف می‌شد جز خودِ مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و ساوجبلاغ گفت: «مهم‌ترین نیاز مردم خوب و فهیم نظرآباد، تامین آب شرب است. اگر پیگیری‌های لازم انجام شود، سد طالقان این ظرفیت را دارد که آب حوزه استحفاظی‌ را تامین کند.»
فرماندار سابق ساوجبلاغ با اشاره به مصوبه هیأت دولت در خصوص آب سد طالقان گفت: «وضعیت آب شرب در بسیاری از مناطق و محدوده‌های نظرآباد مطلوب نیست هرچند اقداماتی در سال‌های اخیر انجام شده اما به دلیل عدم پیگیریِ مستمر در به سرانجام رساندنِ مطالبات مردمی، این مشکل حل نشده باقی مانده است. در این میان وضعیت مسکن مهر نظرآباد بسیار بدتر است؛ قطعی‌های مکرر، کیفیتِ پایین و مواردی از این دست، ساکنان را دچار مشکل کرده است.»
او با اشاره به بازدید اخیرِ خود از مسکن مهر نظرآباد گفت: « ان‌شاءالله با پیگیری‌های جدی در سطح کلان در خصوصِ مصوبه‌ی دولت که برای حق‌آبه سد طالقان وجود دارد، مشکل آب این منطقه را رفع خواهیم کرد.»
حدادی با تاکید بر اینکه مشکل آب شرب باید به صورت ریشه‌ای حل شود گفت: «این مشکل باید در شره جدید هشتگرد، نظرآباد و غیره رفع شود وگرنه در آینده مشکلات بسیاری در پی خواهد آمد. این یک اقدام و کار اساسی و جدی است.»
او هم‌چنین به طرح دیگری نیز اشاره کرد که مربوط به رفع مشکل آب شرب ساکنان مسکن مهر نظرآباد است اما پیگیری و اجرای این طرح را منوط بر طرح کلان حق‌آبه طالقان دانست.
علی حدادی با بیان اینکه طی چهارسال فعالیت در سمت فرمانداری ساوجبلاغ، تجربه‌های بسیاری در حوزه‌ی اجرایی کسب کرده است گفت: «با شناختی که از دستگاه‌های اجرایی دارم راهکار اساسی و لازم را در حل مشکلات چه کلی چه جزئی، پیگیری و مطالبه‌گریِ مستمر می‌دانم.»
او در پایان با بیان اینکه نماینده مجلس مجری نیست گفت: «نظارت مستمر و پیگیریِ مطالبه‌ها مهم‌ترین وظیفه‌ی یک نماینده‌ی مجلس در رفع مشکلات مردم است.»
امید است با روی کار آمدن نماینده‌ای مردمی که دغدغه‌ی رفع مشکلات و معضلات شهری را دارد و از طرفی به دلیل بومی بودن احاطه‌ی کامل بر واقعیت وضع موجود منطقه دارد، مشکلات ساکنان ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان یک به یک رخت بربندد و مردمِ محرومِ برخی محلات از حداقل امکانات شهری بهره‌مند شوند.