طالقان تا رفع کامل کرونا هیچ گردشگری نمی پذیرد

ورودگردشگران و افراد غیر بومی به طالقان مطلقا ممنوع

   Admin        یکشنبه, 25 اسفند 1398       اخبار
طالقان تا رفع کامل کرونا هیچ گردشگری نمی پذیرد

 

طالقان تا رفع کامل کرونا هیچ گردشگری نمی پذیرد

آقای جهانی فرماندار طالقان از گردشگران درخواست کردند که با توجه به وجود ویروس کرونا و شیوع سریع آن ، تفریح خود را در طالقان به زمان مناسب تری موکول کنند تا همگی از جمله گردشگران در سلامت کامل به سر ببرند و در تا رفع کامل کرونا از تفریح و گشت و گذار در تمام نقاط تفریحی کشور منصرف شوند . ایشان گفتند با توجه به شرایط پیش آمده برخی گردشگران بدون توجه به شرایط و اعلام خطر همگانی با به طالقان سفر میکنند و مخاطراتی جهت گسترش ویروس کرونا در منطقه ایجاد میکنند .بنابراین تنها افراد بومی و ساکن در این منطفه می توانند وارد این محدوده شوند و از ورود تمامی افرادی که بومی نیستند و حتی بومی اما ساکن نیستند خودداری خواهد شد . این جلوگیری جهت سلامت همگانی انجام شده و تا زمانی که ویروس از بین برود ادامه دارد .

فرماندار طالقان در ادامع گفتند : افراد بومی نیز پس از انجام معاینات پزشکی اولیه و ضد عفونی خودروهای خود می توانند به شهرستان طالقان وارد شوند .و تاکید می کنیم که افراد بومی غیر ساکن لطفا در خانه های خود بمانند .

افراد بومی ساکن توسط نیروهای ویژه ی مستقر در ایست و بازرسی شهرستان طالقان شامل نماینده ی فرماندار ، نیروی انتطامی و سایر ارگان های زیربط مورد شناسایی قرار گرفته و در صورت تایید اجازه ی ورود به آنها داده خواهد شد .

ایشان در ادامه گفتند : از گردشگران و افراد غیر بومی خواهشمندیم به دلیل تعطیلی تمام مهمان خانه ها و هتل ها و رستوران ها اصراری برای ورود به طالقان نکنند و از ورود به این منطقه خود داری کنند زیرا با تدابیر امنیتی ایجاد شده به هیچ عنوان اجازه ی ورود به آنها داده نخواهد شد و این ممانعت فقط جهت جلوگیری از سفر مردم به دلیل حفظ سلامت آنان است .اما متاسفانه برخی به این نکات مهم کاملا بی توجه هستند .

فرماندار طالقان گفتند که بازدید های 24 ساعته از داروخانه های طالقان به صورت مستمر در حال انجام است و در صورت مشاهده ی هر گونه تخلف بصورت جدی برخورد خواهد شد .

همچنین طرح های نظارتی بر تامین مواد شوینده نیز در حال انجام است همچنان ادامه دارد .

طالقان دارای 83 روستا و یکی از مناطق گردشگری و توریستی استان البرز است .