طالقان الگویی برای شکست کرونا

مردم همراهی کردند و کرونا به طالقان نرسید

   Admin        جمعه, 01 فروردین 1399       اخبار
طالقان الگویی برای شکست کرونا

 

طالقان الگویی برای شکست کرونا

مردم همراهی کردند و کرونا به طالقان نرسید

طالقان یکی از شهرهای استان البرز و جزو شهر های توریستی و تفریحی به حساب می رود . طالقان در نزدیکی قزوین ، کرج و تهران بوده و این شهرها از مرکز اصلی اشاعه ی ویروس کرونا می باشند . با این وجود و با همکاری مردم و پیگیری مسئولان این شهرستان ، مانع رسیدن کرونا به طالقان شدند و این می تواند الگویی برای سایر شهرها باشد تا بتوانند از شهر خود در برابر ورود ویروس دفاع کنند .

این امر با وجود تلاش شبانه روزی مسئولان ونیزوهای جهادی مردمی و انجام تمام زمینه های پیشگیری انجام پذیرفت و همت مردم در این امر بسیار قابل ستایش است .

استان البرز با جمعیت 3 میلیون نفری جزو استان های پر تردد و پر ترافیک می باشد که شاه راه مواصلاتی بین 17 استان به حساب می آید .

گیلان ، مازندران ، تهران ، قم ،و البرز جزو مناطقی هستند که ویروس کرونا در آنها بیشتر از سایر شهرهای دیگر می باشد . طالقان در این میان با همت و هوشیاری به موقع مسئولان و نهاد ها وهمکاری نیروهای مردمی توانست مانع ورود کرونا شود و تا کنون هیچ مورد مثبتی گزارش نشده است .

در طالقان از همان روزهای ابتدایی ورود تمامی افراد غیر بومی و حتی مردم بومی که ساکن نبودند ممنوع شد . افراد بومی کاملا تست شده و ورود و خروج آنها مورد بررسی قرار میگرفت و میگیرد . موارد مشکوک قبل از ورود به طالقان سریعا به مراکز درمانی استان البرز معرفی می شدند و از ورود بیماران و ناقلان ویروس اکیدا خود داری شد .

در طالقان تمام اماکن توریستی ، هتل ها ، اقامتگاه ها و خانه های مسافر و... تعطیل شد و هیچ گونه مسافری در این سهر پدیرفته نشد .

 

جلوگیری از ورود کرونا در طالقان

در ایست بازرسی ورودی طالقان ، نماینده فرماندار ، نیروی انتطامی ، و مسئولات بهداشت ، بصورت ورودی ها را کنترل مردند و باعث شد که هیچ موردی مشکوکی وارد طالقان نشود .

در طالقان علاوه بر کنترل ورودی شهر ، تمام نقاط شهر نیز ضد عفونی و گند زادایی شد و توصیه های بهداشتی مرتبا به مردم گفته شد و تمام کاستی های مواد بهداشتی نیز تامین شد که در دسترس همه ی مردم قرار بگیرد .