05 بهمن 1399

اعلام هشدار هواشناسی قرمز برای طالقان

مراقب رعد و برق و طوفان امروز باشید

   Admin        شنبه, 06 اردیبهشت 1399       اخبار
اعلام هشدار هواشناسی قرمز برای طالقان

 

اعلام هشدار هواشناسی قرمز برای طالقان

مدیر کل هواشناسی استان البرز آقای آرش بهاروند  در عصر روز شنبه ششم اردیبهشت ماه 99 از وجود سامانه ی بارشی و ابرهای پر بار و رگبار های شدید اطلاع دادند . ایشان هشدار هواشناسی سطح قرمز اعلام کردند و در صحبت های خود گفتند : یک سامانه ی بارشی از عصر امروز شنبه 6 اردیبهشت بصورت بارش تگرگ و وزش باد شدید و رعد و برق بصورت تندری و شدید وارد استان خواهد شد و این سامانه بارشی شدید بیشتر در ارتفاعاتی مانند طالقان شدید تر خواهد بود .

ایشان در ادامه گفتند : این سامانه بارشی ممکن است باعث آب گرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل های فصلی شود و در برخی موارد ممکن است باعث رانش زمین و ریزش سنگ بشود که باید بسیار محتاطانه در مسیر های کوهستانی عبور کرد و حتی المقدور از عبور از این مناطق تا روز یکشنبه صرف نظر کرد.

ایشان توصیه کردند که از بر پا کردن چادر در مسیر رودخانه ومسیل های فضلی خود داری کنید و راه کاری برای محکم سازی سازه های پایه دار انجام شود تا از آسیب های احتمالی و خسارت های احتمال جلوگیری شود .

مدیر کل هواشناسی در آخر گفتند که با توجه به بارش های سنگین و رعد و برق های شدید و طوفان از مکان های خاص مانند دکل های برق و دکل های فلزی برق فشار قوی ، فنس ها ، درختان تک و با ارتفاع زیاد و لوله های فلزی آب و تپه ها و در کنار رودخانه و ... فاصله بگیرید .