10 مهر 1399

مستند زندگی آیت الله طالقانی در حال ساخت است

مستند زندگی آیت الله طالقانی در روستای گلیرد طالقان در حال تصویر برداری می باشد

   Admin        ﺳﻪشنبه, 09 اردیبهشت 1399       اخبار
مستند زندگی آیت الله طالقانی در حال ساخت است

 

مستند زندگی آیت الله طالقانی در حال ساخت است

رییس اداره میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی طالقان از ساخته شدن مستند زندگی آیت الله طالقانی در منزل پدری ایشان خبر دادند . در ادامه گفتند : این مستند تاریخی با همکاری صدا و سیما و هماهنگی شبکه قرآن ، در منزل پدری آیت الله طالقانی واقع در روستای گلیرد طالقان در حال تصویر برداری می باشد .

ایشان گفتند : با توجه به اینکه خانه ی پدری آیت الله طالقانی مربوط به زمان قاجار می باشد در حال حاضر به عنوان خانه ی موزه مورد استفاده قرار گرفته است و این منزل ثبت ملی شده است .شبکه ی قرآن با همکاری اداره ی میراث فرهنگی برنامه ای با عنوان ضیافت تدارک دیده است و موضوع آن به کودکی و سالهای انقلاب اسلامی و عملکرد ایشان بر می گردد . این مستند در ماه مبارک رمضان پخش خواهد شد .

رییس اداره میراث فرهنگی طالقان در پایان گفتند : طالقان از شهرهای بسیار زیبای استان البرز می باشد که مناطق گردشگری و زیارتی و دیدنی بسیار زیادی دارد . این شهرستان دیار بزرگانی همچون حشمت طالقان جلال آل احمد ، مهدی قدسی ، آیت الله سید محمود طالقانی ، شیخ عبدالحمید طالقانی و غیره دارد . طالقان یکی جزو مناطق کوهستانی و ییلاقی استان البرز می باشد که دارای روستاهای بسیار زیبایی می باشد که هر کدام دارای تنوع گردشگری خاصی می باشند .