طالقان بدون حتی یک مورد مشکوک به کرونا

در طالقان حتی 1 مورد مشکوک به کرونا هم گزارش نشده است

   Admin        شنبه, 20 اردیبهشت 1399       اخبار
طالقان بدون حتی یک مورد مشکوک به کرونا

 

طالقان بدون حتی یک مورد مشکوک به کرونا

فرماندار طالقان آقای بهنام جهانی در گفتگو با خبرنگار تلگان گفتند : طالقان خوشبختانه حتی یک مورد مشکوک به ویروس کوید 19 را نداشته است . ایشان دلیل عدم وجود این ویروس در طالقان را جلوگیری به موقع از ورود گردشگران و افراد مشکوک به کرونا می دانند و به همین علت طالقان تنها شهرستان استان البرز است که در وضعیت سفید قرار دارد .ایشان در مورد بازگشایی مجدد مساجد و اصناف پر خطر گفتند : باز شدن مساجد این شهرستان بیشتر در حد صحب می باشد و هنوز به مرحله ی نهایی نرسیده است و تا این لحظه ابلاغ رسمی از طرف ستاد کرونا برای بازگشایی مساجد طالقان به ما ابلاغ نشده است .حتی اگر مساجد هم بازگشایی شوند تمامی مراسمات لغو شده اند و نباید نگرانی در این زمینه داشته باشبم .

ایشان درادامه گفتند : بازگشایی مساجد در حوزه ی اختیارات سازمان تبلیغات اسلامی نیست و با توجه به شرایط بوجود آمده برای بازگشایی مساجد باید ابلاغیه رسمی از طرف ستاد کرونا ارسال شود .

آقای جهانی در ادامه گفتند : در طالقان حتی یک مورد مشکوک هم نداشته ایم و تنها یک نفر مبتلا را به طالقان نسبت داده اند و آن هم به دلیل داشتن منزل مسکونی در طالقان بود و ساکن این منطقه نبوده اند .

ایشان در خصوص جلوگیری از ورود گردشگران به این منطقه گفتند : در ورودی های طالقان 4 شیفت بصورت مداوم در حال فعالیت بوده اند تا از ورود هر نوع گردشگری به طالقان جلوگیری شود و هیمن امر باعث سفید اعلام شدن این منطقه شد .

فرماندار طالقان در مورد بازگشایی اصناف پر خطر و مساجد گفتند تا زمانی که ابلغیه رسمی از طرف ستاد مبارزه با کرونا به این منطقه ارسال نشود هیچ صنف پر خطر و مسجدی نمیتواند به فعالیت خود ادامه دهد و تمام این نکات فقط برای در نظر گرفتن سلامتی جامعه می باشد .