طالقان میزبان اولین نماز جمعه سال 99

اولین نماز جماعت سال 99 در طالقان برگزارشد

   Admin        یکشنبه, 21 اردیبهشت 1399       اخبار
طالقان میزبان اولین نماز جمعه سال 99

 

طالقان میزبان اولین نماز جمعه سال 99

از اسفند ماه سال 98 تا کنون در هیچ یک از مساجد ایران نماز جماعت برگزار نشد . با پیگیری سریع مسئولین و جلوگیری از ورود مسافران و چک کردن سلامت مردم در ورودی طالقان باعث شد که کرونا به منطقه ی طالقان وارد نشود . از این رو این منطقه یکی از چند شهر با وضعیت سفید اعلام شد . مدارس ابتدایی در این شهر و برخی از اصناف و ورزشگاه ها و باشگاه های انفرادی و... طبق رعایت قوانین ارائه شده باز شدند.جمعه 18 اردیبهشت ماه سال 99 شاهد برگزاری اولین نماز جماعت در طالقان بودیم . حجت الاسلام و المسلمین حسینی ، امام جماعت شهرستان طالقان گتند : با رعایت شرایط بهداشتی توفیق پیدا کردیم نماز جمعه را به همراه نمازگزاران با فاصله گذاری اجتماعی اقامه کنیم و برای امنیت بیشتر مردم سعی می کنیم در نماز جمعه هفته ی بعد کوتاه تر اجرا شود تا خدایی ناکرده مشکلی برای شخصی ایجاد نشود .

قبل از ورود مردم به نماز جماعت ، تمامی موازین اجتماعی رعایت شد . تمامی معابر ورودی ضد عفونی شدند و ماسک و دستکش نیز بصورت رایگاه بین نمازگزاران توزیع شد .

طی گفتگو خبرنگار تلکان با نمازگزاران در مورد اولین نمازجماعت سال 99 یکی از نمازگزاران گفتند : بعد از مدت ها دلتنگی انتظار به سر آمد و بسیار خوشحال هستیم که مجددا توفیق پیدا کردیم که با رعایت قوانین اجتماعی و بهداشتی در نماز جماعت شرکت کینم . ما با استفاده از لوازم شخصی مانند جا نماز ، مهر ، تسبیح و.. و با رعایت فاصله اجتماعی می توانیم با این مشکل مقابله کنیم .

از اسفند ماه سال 98 هیچ یک از شهرهای ایران نماز جمعه و مسجدی باز نبوده و نماز جماعتی بر پا نشده است .

طالقان دارای 26 بقعه و امام زاده است .

ثبت نظر