23 مرداد 1399

افتتاح جاده طالقان به هشتگرد در سال 99

پیش بینی افتتاح راه طالقان به هشتگرد در سال 99

   Admin        پنجشنبه, 01 خرداد 1399       اخبار
افتتاح جاده طالقان به هشتگرد در سال 99

 

پیش بینی افتتاح راه طالقان به هشتگرد در سال 99

پروژه راه اصلی طالقان به سمت هشتگرد از طرح های مهم استانی می باشد که در حل ساخته شدن است . این جاده علاوه بر کاهش مسیر طالقان به کرج و تهران و... باعث رونق اقتصادی و گردشگری این شهرستان خواهد شد .

آقای قزوینیان معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی البرز گفتند : در پی بارندگی های شدید و پی در پی و رانش زمین در چند نقطه از جاد هباعث شد افتتاح این پروژه به عقب بیوفتد . رانش زمین باعث شد تا بررسی های دیگر انجام شود و اصلاحیه جدیدی جهت رفع برخی مشکلات انجام شود تا بعد ها دچار اینچنین حوادثی نباشیم .

به دلیل تغییر مسیر و خاکبرداری های جدی در برخی موارد که رانش اتفاق افتاد عامل مهمی بود که افتتاح این پروژه به تعوبق بیوفتد .

ایشان در ادامه ی صحبت های خود گفتند : با توجه به مطالعاتی که صورت گرفته است تمامی موارد فنی را مورد بررسی قرار داده ایم تا جاده از امن ترین مسیر عبور داده شود .

ایشان در ادامه گفتند : این طرح قرار بود در شهریور ماه امسال افتتاح شود ، دیگر عواملی که باعث به تعویق افتادن آن شد شیوع ویروس کرونا بود . امیدواریمبا برنامه ریزی های انجام شده و تامین اعتبار امسال جاده زیر بار ترافیکی برود .

اعتبار بودجه پروژه جاده طالقان به سمت هشتگرد درسال 98 حدود 30 میلیارد تومان بود که 20 میلیارد تومان به آن تخصص پیدا کرد . بودجه تخصیص یافته این جاده در سال 99 حدود 20 میلیارد تومان می باشد .

ایشان با اشاهر به سختی پیشبرد کار در ارتفاعات گفتند : ارتفاع بالا در نقطه احداث تونل و اشباع بودن خاک از آب باعث کند پیش رفتن این پروژه شده است .

این پروژه در اوایل به عنوان یک راه روستایی و دارای یک مسیر بود و بعد از تغییرات کلی به راه اصلی تغییر پیدا کرد و مسیر های آن نیز تغییر پیدا کرد .این پروژه از سال 81 آغاز شده است و ارزیابی های زیست محیطی بصورت کامل انجام شده است و حدود 85 درصد آن انجام شده است .

پروژه جاده طالقان به هشتگرد حدود 42 کیلومترمی باشد که با احداثآندسترسی به پایتخت وسایر شهرهای دیگر بسیار سریعتر و ایمن تر خواهد بود و با یاری خداوند در سال 99 این پروژه افتتاح خواهد شد .