17 تیر 1399

عوامل آتش سوزی جنگل ها و مراتع طالقان

مهمترین عوامل آتش گرفتن مراتع و جنگل ها

   Admin        جمعه, 23 خرداد 1399       اخبار
عوامل آتش سوزی جنگل ها و مراتع طالقان

 

عوامل آتش سوزی جنگل ها و مراتع طالقان

آقای عبدالرضا ابراهیمی معاون حفاظت و امور اراضی منابع طبیعی و آبخیز داری استان البرز در گفتگو با خبرنگار تلکان گفتند : با توجه به فصل گرما و امکان وقوع آتش سوزی در زمین های کشاورزی ، مراتع و جنگل ها بالا خواهد رفت و این به دلیل از بین رفتن رطوبت گیاهان و درختان در فصول گرم می باشد و همین خشکی گیاهان سببی می شود تا مردمی که به مراکز تفریحی و گردشگری می روند با ایجاد کوچکترین شعله ای باعث آتش گرفتن مراتع و جنگل ها شوند .

ایشان افزودند : رها سازی زباله هانیز منجر به آتش سوزی خواهد شد . به عنوان مثال رها سازی بطری های آب معدن مانند ذره بین عمل خواهد کرد و زمان گرمای شدید نور خورشید را ساتع کرده و باعث آتش سوزی های سطع کلان و جبران ناپذیری خواهد شد .

ایشان در ادامه گفتند : یکی از مهمترین عوامل آتش سوزی جنگل ها و مراتع عوامل انسانی می باشد که با رعایت برخی نکات می توانیم محیط زیست و جانوران و جنکل ها و مراتع را حفظ کنیم و مردم با رعایت نکات بسیار ساده می توانند از بوجود آمدن آتش سوزی های جبران ناپذیر جلوگیری کنند .

ایشان پایان گفتند : مردم می توانند در صورت وقوع آتش سوزی سریعا با شماره تلفن 1504 تماس بگیرند و حادثه آتش سوزی را گزارش دهند و همچنین بعد از تمام سریعا با محلی های منطقه نیز در مورد وقوع حادثه اطلاع رسانی انجام دهند .

با رعایت برخی نکات و جمع آوری زباله ها می توانیم 80 درصد از آتش سوزی جنگل ها و مراتع جلوگیری کنیم و این کار بسیار ساده ایست . اگر جنگل ها و مراتع آتش بگیرد دیگر جایی برای گردشگری و تفریح وجود ندارد بنابراین بیاییم و با طبیعت دوست باشیم .