24 مرداد 1399

طالقان تنها شهرستان با وضعیت سفید کرونا در استان البرز

تمام شهرستان های طالقان به غیر از طالقان در وضعیت قرمز قرار دارند

   Admin        پنجشنبه, 12 تیر 1399       اخبار
طالقان تنها شهرستان با وضعیت سفید کرونا در استان البرز

 

طالقان تنها شهرستان با وضعیت سفید کرونا در استان البرز

استاندار استان البرز در گفتگو با خبرنگار تلکان گفتند : تمام شهرستان های طالقان به غیر از طالقان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند . بر همین اساس از 15 تیر ماه استفاده از ماسک در اماکن عمومی و مکانهای پر تردد و... اجباری می باشد .این اقدام باعث خواهد شد که مسئولان مربوطه باید اقدام برای تهیه و توزیع ماسک ارزان قیمت کنند.

ایشان در ادامه گفتند : یکسری اقدامات مانند تعطیلی پنجشنبه ها و ، کاهش ساعات کاری ادارات ، حضور یک سوم پرسنل اداری و دور کاری و مرخضی های گرو های حساس و تعطیلی پاساژ ها و تفرجگاه ها و محدودیت فعالیت پارک ها و ...در دست اقدام است که با موافقت رئیس جمهور تمام موارد و یا برخی از آنها برای سلامت مردم و پیشگری از شیوع بیشتری بیماری کرونا اجرایی خواهد شد .

در حال حاضر شهرستان طالقان به دلیل اعمال محدودیت های عبور و مورد و چک کردن شبانه روزی ورودی های شهرستان هیچ مورد مشکوکی نیز مشاهده نشده است و بصورت وضعیت سفید قرار دارد . و به همین دلیل نیز با رعایت فاصله اجتماعی نماز جماعت نیز در این شهرستان در هفته های گذشته بر پا شد .

استان البرز دارای 6 شهرستان است که تا به امروز 5 شهرستان در وضعیت قرمز و خطرناک قرار گرفته است و طالقان همچنان به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی در وضعیت سفید قرار دارد .