27 دی 1399

معلمان نباید نیازمند شغل دوم باشند

معلم نباید مجبور به داشتن شغل دوم باشد

   Admin        دوشنبه, 23 تیر 1399       اخبار
معلمان نباید نیازمند شغل دوم باشند

 

معلمان نباید نیازمند شغل دوم باشند

آقای علی حدادی نماینده مردم طالقان ، ساوجبلاغ و نظرآباد در جلسه ی شورای آموزش و پرورش استان البرز گفتند :  داشتن شغل دوم در شان یک معلم نیست و به ناچار معلمانی را می بینیم که به خاطر مشکلات معیشتی دارای شغل دوم و گاها شغل سوم هستند و باید وضعیت معیشتی آنها طوری تامین شود که نیازی به داشتن شغل دوم نداشته باشند .در استان البرز حدود 485 هزار دانش آموز و 2700 واحد آموزشی و 24 هزار فرهنگی حضور دارند . ایشان بر اهمیت آموزش و پرورش اشاره کردند  و عنوان کردند : اگر بخواهیم اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران به ثمر برسد نسبت به تحول بنیادین در زیر ساخت های آموزش و پرورش باید توجه بسیار زیادی داشته باشیم . از مهمترین تحولات زیر ساخت ی می توان به بخش های نرم افزاری و سخت افزاری اشاره کرد.

ایشان یکی از مهمترین عواملی که باید به آن توجه کرد را توجه به وضعیت معیشتی فردی معلمان ها دانستند و بیان کردند : یکی از مشکلات مدیران تمامی مدارس ما سرانه هاست که چطور باید تهیه شود و باید در بخش شورای برنامه ریزی و توسعه ی استان اعتبار و بودجه ی آموزش و پرورش تغییر کند و نگاهی نوین به ان کرد .

آقای حدادی نماینده طالقان همچنین اظهار کردند : در خصوص ظرفیت های قانونی و جهت بهبود اوضاع آموزش و پرورش نیاز به حذف و تصویب برخی از قوانین می باشد .ایشان در ادامه گفتند : ما امروزه در بسیاری از بخش های استان مشکلات ارتباطی را شاهد هستیم . و اکثر مناطق و روستاها دانش اموزان به اینترنت دسترسی ندارند .

ایشان در ادامه افزوند : برخی از مدارس استان و شهرستان ها فرسوده هستند و نیاز به تخریب و یا تعمیر اساسی دارند . باید به این موضوع رسیدگی شود .