24 مرداد 1399

ممنوعیت برگزاری هرگونه گردهمایی، جلسه عمومی، همایش و تجمعات

برگزاری هرگونه گردهمایی، جلسه عمومی، همایش و تجمعات ممنوع می باشد

   Admin        یکشنبه, 05 مرداد 1399       اخبار
ممنوعیت برگزاری هرگونه گردهمایی، جلسه عمومی، همایش و تجمعات

 

برگزاری هرگونه گردهمایی، جلسه عمومی، همایش و تجمعات ممنوع می باشد
مهندس بهنام جهانی فرماندار طالقان و رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان در گفتگو با خبرنگار تلکان گفتند :  تا اطلاع ثانوی برگزاری هرگونه گردهمایی ، جلسه‌های عمومی ، تجمع ، همایش و همچنین برپایی چادر توسط گردشگران در شهرستان ممنوع استآقای  جهانی با بیان اینکه وضعیت خوب شهرستان طالقان حاصل همت مردم و فرهنگ والای آن‌ها، فداکاری اصناف و از همه مهمتر جامعه سلامت بود، گفت: رویکرد رسانه‎ها در طالقان در موضوع اطلاع‌رسانی و ارتقاء آگاهی‌های جمعی پیرامون مقابله با ویروس کروناشایسته قدردانی بوده است.
فرماندار طالقان بر تلاش بیشتر دستگاه‌ها و گروه‌های مختلف مردمی برای کنترل و مدیریت بیماری کووید ۱۹، همانند ماه‌های گذشته در طالقان تاکید و اضافه کرد: نبود سختگیری در اجرا، گفتار و بیان و همچنین نظارت‌ها موجب ایجاد تصور عادی بودن شرایط نیست بلکه اهتمام در رعایت مقابله با این ویروس را بیان می نماید.
ایشان همچنین اجباری شدن استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی کننده در اماکن عمومی، اداره‌ها و مجموعه‌های دارای مراجعه کننده زیاد را خواستار شد.
مهندس جهانی در ادامه گفتند : استفاده از ماسک در کلیه مراکز و مکان‌های پرتجمع ضروری و اجباری است و در این مراکز نظارت جدی باید دنبال شود و همچنین با موارد تخلف هم بصورت جدی برخورد خواهد شود.
ایشان اظهار کردند : استفاده از ماسک در ناوگان حمل و نقل عمومی نظیر تاکسی و اتوبوس را اجباری دانست و گفت: نظارت بر انجام این امر در ناوگان حمل و نقل عمومی به جد دنبال شود.
رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان طالقان از مردم خواست تا فاصله اجتماعی را رعایت کرده و بر شستن مرتب دست‌ها و استفاده از ماسک اصرار داشته باشند و سپس بر تقویت اقدامات پیشگیرانه در برابر شیوع بیماری کرونا به ویژه ممنوعیت برگزاری هر گونه همایش، جلوگیری از شکل‌گیری تجمعات، آموزش و فرهنگ‌سازی اصول بهداشتی در سطح این شهرستان هم تاکید و اضافه کرد: امروز شرایط چندان رضایت‌بخش نیست، آمارها مسئولان را نگران کرده است. مسئولان دستگاههای اجرایی شهرستان، مردم را بیش ‌از گذشته به همکاری و همراهی در اجرای برنامه‌‌های ستاد کرونا و رعایت طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و اصول بهداشتی تشویق کنند.
ایشان در ادامه ی صحبت های خود گفتند :  نصب هرگونه چادر توسط مسافران و گردشگران را ممنوع و اظهار داشتند:اقدامات شهرداری و شورای اسلامی شهر طالقان در جهت مقابله با ویروس کرونا به منظور مدیریت در امر ضدعفونی و گندزدایی معابر جای قدردانی و تشکر داشته و این موضوع بصورت مستمر در دستور کار قرار گیرد.
وی در ادامه با اشاره به اقدامات دهیاران در گذشته در راستای گندزدایی و ضدعفونی روستاها گفتند: تلاش جهادی دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها گام مهمی در مبارزه با ویروس کرونا بود.
آقای جهانی همچنین تداوم نظارت بر جایگاه‌ سوخت برای رعایت پرتکل‌های بهداشتی و مقابله با شیوع بیماری کرونا را متذکر شد و با بیان اینکه دستگاه‌های خدمات‌رسان نباید اجازه ورود مراجعان بدون ماسک را به ادارات بدهند، سلامت شهروندان را در گرو رعایت پروتکل‌ها دانست و گفت: با توجه به اینکه تجمعات یکی از علل شیوع ویروس کروناست، باید در موضوع منع برگزاری مراسم و تجمعات و دورهمی‌های رسمی و غیررسمی، اداری یا مردمی، تاکید و اصرار داشته باشیم.
این مقام مسئول در پایان با تاکید به همه روسای ادارات موضوع رعایت پروتکل های بهداشتی  مهم خوانده و خاطرنشان کرد که اقدامات از طریق بازرسین مربوطه تحت نظارت قرار خواهد گرفت.