10 مهر 1399

جاده طالقان به هشتگرد آبان‌ماه زیر بار ترافیک می‌رود

آغاز عملیات آسفالت جاده طالقان به هشتگرد از هفته آینده

   Admin        ﺳﻪشنبه, 07 مرداد 1399       اخبار
جاده طالقان به هشتگرد آبان‌ماه زیر بار ترافیک می‌رود

 

آقای جعفر قزوینیان معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان البرز در گفتگو با خبرنگار تلکان گفتند : مقرر شده تا آبان ماه امسال جاده طالقان - هشتگرد برای عبور خودروها آماده شود.

ایشان در خصوص وضعیت کنونی پروژه راه طالقان - هشتگرد، اظهار کرد: این پروژه اکنون فعال است و بحث ابنیه آن از جمله ساخت آبروها و دیوارهای حائل در حال انجام است.

 

آغاز عملیات آسفالت جاده طالقان به هشتگرد از هفته آینده

ایشان با بیان اینکه یک اکیپ در حال انجام عملیات روسازی کنار گذر پروژه راه طالقان - هشتگرد است، افزود: حدود یک هفته دیگر عملیات آسفالت آغاز خواهد شد.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان البرز در خصوص رسیدگی به وضعیت چهار نقطه رانشی محور ۳۲ کیلومتری طالقان - هشتگرد، گفت: این چهار نقطه رانشی در ۱۰ کیلومتر ابتدایی این محور از سمت طالقان بوده است.

جاده طالقان به هشتگرد


جاده طالقان ۸۵ درصد پیشرفت دارد

قزوینیان با بیان اینکه عملیات خاکبرداری در دو نقطه رانشی این پروژه انجام شده است، افزود: این عملیات برای دو نقطه رانشی دیگر نیز به ترتیب با ۵۰ و ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است.

ایشان با اشاره به اینکه مقرر شده تا آبان ماه امسال راه طالقان - هشتگرد برای عبور خودروها آماده شود، عنوان کرد: تا آن زمان کارهای ایمن سازی محور را تکمیل خواهیم کرد.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان البرز پیشرفت کنونی پروژه راه طالقان - هشتگرد را حدود ۸۵ درصد اعلام کرد و گفت: بعد از آخرین بازدید وزیر راه از این پروژه و پیرو تصمیمات اخذ شده، اقدامات ابنیه‌ای لازم برای افزایش طول ایمن سازی محور را با احداث دیواره‌های حائل اجرایی شده است، البته ممکن است اجرای بخشی از این ابنیه‌ها در سال آینده به اتمام برسد.

 

جاده طالقان به هشتگرد

قزوینیان بیان کرد : برای تکمیل و افتتاح پروژه راه طالقان - هشتگرد از طریق کنارگذر و بدون احتساب تونل، حدود ۳۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که در سال جاری تاکنون بالغ بر ۱۷ میلیارد تومان آن بر اساس اعتبار مصوب محقق شده است.


کمبود اعتبارات مانع از پیشرفت جاده طالقان نمی‌شود

ایشان با بیان اینکه کمبود اعتبارات مانع از پیشرفت پروژه راه طالقان - هشتگرد نمی‌شود، افزود: با استفاده از ظرفیت پیمانکار عملیات تکمیل این پروژه را پیش برده و افتتاح خواهیم کرد.

آقای قزوینیان تاکید کرد : با احتساب عملیات اجرایی که باید در تونل راه طالقان - هشتگرد انجام شود، در مجموع اعتباری که باید در این پروژه هزینه شود برابر ۱۰۰ میلیارد تومان است.وی با بیان اینکه طول این تونل نزدیک به یک کیلومتراست ، توضیح داد : در حال حاضر کار لاینینگ تونل این پروژه توسط پیمانکار در حال انجام است.