09 بهمن 1399

تشکیل شورای نخبگان در طالقان

شورای نخبگان برای اولین بار در شهرستان طالقان تشکیل شد

   Admin        یکشنبه, 02 شهریور 1399       اخبار
تشکیل شورای نخبگان در طالقان

 

شورای نخبگان برای اولین بار در شهرستان طالقان تشکیل شد، در این میان نخبگان طالقانی که ۱۰ نفر برتر کشوری هستند طی نشستی احکام مشورتی جوانان را دریافت کردند.

به گزارش خبرنگار طالقان ، جلسه اهدای احکام شورای مشورتی جوانان طالقان با حضور حجت الاسلام حسینی، امام جمعه طالقان ، بهنام جهانی، فرماندار شهرستان، محسن انصاری، دبیر مجمع جوانان استان البرز و جمعی از مسؤولان شهری برگزار شد.

محسن انصاری، رئیس مجمع جوانان استان البرز در این جلسه با تبریک عید غدیر و روز  جوان در سخنانی گفت: یکی از دستاوردهای شورای مشورتی در استان البرز، تشکیل شورای مشورتی جوانان طالقان بوده که به صورت زیرساختی عمل کرده و با تدوین آیین نامه‌های داخلی عملکرد مطلوبی داشته است.

وی ادامه داد: توجه به مطالبات جوانان و تحقق خواسته این قشر می‌توان بخش عمده‌ای از مشکلات جامعه را بر طرف کند، همچنین با بهره گیری از ظرفیت این قشر می‌توانیم از انگیزه و توان آن ها برای بهبود اجرای امور استفاده کنیم.

به گفته رئیس مجمع جوانان استان البرز جوانان بازوی توانمند مسؤولان خواهند بود که با انگیزه، ایده و خلاقیت می‌توانند راه حلی در تمامی زمینه‌ها ارائه کنند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی، امام جمعه طالقان نیز با بیان اینکه اخلاص شور نشاط، انگیزه، صریح و رک بودن، انتقاد علمی از نشانه بارز جوانان است،گفت: شورای مشورتی جوانان هم جایگاه دولتی و هم جایگاه مردمی دارد و کمتر تشکلی دیده می‌شود  که در هر دو جایگاه توجه ویژه ای به آن شود.

حجت الاسلام حسینی افزود: همانگونه که رهبر معظم  انقلاب فرمودند گام دوم انقلاب بر عهده جوانان می باشد یعنی ۴۰ سال دوم انقلاب باید برای جوانان باشد.

وی ادامه داد: عزیزان ارتباط با خداوند را سرلوحه خود قرار دهید زیرا منشا عالم خداوند است و منشا هر تحول سالمی با خداست و جوان‌ها زودتر تحول پیدا می‌کنند.

امام جمعه طالقان تاکید کرد: کار باید علمی و پخته همراه با آمارهای دقیق در قالب کمیته انجام شود و باید جرات حرف زدن به جوانان داده شود چراکه اولین گام  در راستای کمک به جوانان جرات دادن به آنها است.

فرماندارطالقان نیز گفت: از اعضای شورای مشورتی که پیگیر کار جوانان در فرمانداری می‌شوند تقدیر و تشکر می‌کنم، بایدبا انتخاب نماینده‌ای از بین جوانان که علم و تجربه بیشتری دارد در کارگروه های فکری فرمانداری جایگذاری شود.

 

 مهندس قاسم پور افزود: همانگونه که در ابتدای انقلاب اسلامی با رهبریت امام راحل در ابتدای راه با حضورجوانان امورات بهتر پیش می رفت شما جوانان باید در زمینه های مختلف کار گروه داشته باشید.

وی خاطرنشان کرد: اگر قصد شما جوانان تخریب بوده و صرفاً انتقاد بدون راهکار دارید به نتیجه نخواهد رسید بنابراین درجلساتی که با مسئولین می گذارید نقاط ضعف و قوت  را یادآوری کرده و راهکار مناسب و عملیاتی ارائه دهید. ضمن اینکه اگرخروجی جلسه مسؤولین شهرستان و شورای مشورتی جوانان شهرستان وحدت کلمه باشد، یک تعامل دو طرفه حاصل شده که منجر به رشد و توسعه شهرستان خواهد شد.

دبیر شورای مشورتی جوانان طالقان نیز  با تبریک اعیاد غدیر خم و روز جوان به حدیثی از امیر المومنین (ع) اشاره کرد و گفت:حضرت علی (ع) فرمودند: «جوانان آبرو و شرف را با تربیت و دین خود را با دانش حفظ کنید.»

 همچنین دبیر شورای مشورتی طالقان نیز با تشکراز حضور مسؤولین محترم استان و شهرستان طالقان در جلسه، تشکیل شورا را پاسخ مثبت حاکمیت به یکی از مطالبات دیرین جوانان کشور که حضور در عرصه‌های تصمیم سازی است دانست و اظهار امیدواری کرد: با همت مضاعف اعضای شورای مشورتی و جهت دهی درست مسئولین محترم در گام اول بتونیم مشاوران خوبی برای مسئولین اجرایی کشور باشیم و مسئولین محترم نیز همانگونه که با حضورشان در ابتدا و با جدیت شورای مشورتی را به رسمیت شناختند در ادامه نیز با حمایتهای معنوی خود از شورا اجازه بدهند تا بدون سانسور و بدون لکنت بتوان دغدغه‌ها و مشکلات شهرستان را به سمع و نظر مسؤولین برسانیم.

تشکیل شورای مشورتی جوانان در طالقان پاسخ مثبت حاکمیت به یکی از مطالبات دیرین جوانان کشور که حضور در عرصه‌های تصمیم سازی است.

گفتنی است در پایان این جلسه احکام اعضای شورای مشورتی توسط مسؤولین به آنها اهدا شد.