27 دی 1399

توقف گازرسانی به برخی از روستاهای طالقان به خاطر رانش زمین

به دلیل رانش زمین عملیات گازرسانی به روستاهای طالقان به تاخیر افتاد

   Admin        پنجشنبه, 13 شهریور 1399       اخبار
توقف گازرسانی به برخی از روستاهای طالقان به خاطر رانش زمین

 

مدیر عامل شرکت گاز البرز گفت: با حل مشکل رانش زمین، تا پایان سال ۲۲ روستای طالقان گازدار می‌شود.

حسین تقی نژاد مدیر عامل شرکت گاز البرز در گفت و گو با خبرنگار تلکان با اشاره به اینکه ساکنان برخی از روستاهای طالقان از اینکه لوله گذاری گاز تا درب منزل آنها صورت گرفته ولی عملیات پایانی گازکشی آنها انجام نمی‌شود گلایه دارند، اظهار کرد : کلنگ گاز رسانی به دو روستای این شهرستان هفته گذشته به زمین زده شد و با این اوصاف تعداد روستاهایی که در طالقان عملیات گازرسانی در آنها در حال انجام است به ۴۲ مورد رسیده است.

ایشان ادامه داد: عملیات لوله گذاری برخی از روستاهای طالقان انجام شده و آماده تزریق گاز در لوله‌ها هستیم ولی در مسیر لوله گذاری برخی از روستاها زمین رانش کرده که این امر روند لوله گذاری را متوقف کرده است.

تقی نژاد افزود: در منطقه چالان و آرموت طالقان شاهد رانش زمین هستیم و در این محدوده جاده ای از بین رفته و امکان لوله گذاری وجود ندارد.

ایشان در ادامه تاکید کرد: اگر مشکل رانش زمین در این دو محدوده حل و شرکت گاز موفق به ادامه روند لوله گذاری شود، تا پایان سال ۲۲ روستا در طالقان گازدار خواهند شد.

در ادامه گفتند : برای ترمیم مسیری که دچار رانش شده شهرداری باید وارد عمل شود که با توجه به شرایط اعتباری موجود قطعا کار سختی است.

مدیرعامل شرکت گاز البرز در پایان صحبت های خود توضیح دادند : قطعا تهیه نفت و خرید کپسول گاز مایع و جابه‌جایی آن به ویژه برای افراد مسن کار ساده‌ای نیست ولی از ساکنان روستاهای طالقان انتظار می‌رود همچنان صبور باشند تا به زودی گاز به خانه‌های آنها برسد.