09 بهمن 1399

مردم روستاهای حواشی سد طالقان آب ندارند !

شهرستان طالقان با سرانه درمانی صفر

   Admin        جمعه, 14 شهریور 1399       اخبار
مردم روستاهای حواشی سد طالقان آب ندارند !

 

آقای علی حدادی ، نماینده مردم طالقان ، ساوجبلاغ و نظر آباد در مجلس شورای اسلامی، امروز در گفت‌ و گو با خبرنگار تلکان ، با بیان اینکه یکی از مشکلات اصلی و جدی که بنیاد مسکن با آن مواجه شده در روستاهای طالقان است ، گفتند : سد طالقان ضمن اینکه وجودش بهره هایی را به شهرستان همجوار داشته اما روستاهای طالقان از حقابه آن سهیم نیستند و الان شاهدیم که بعضی از روستا ها با وجود نزدیکی به سد آب شیرین مورد نیاز خود را با دبه و تانکر تأمین می‌کنند.

آقای حدادی ادامه دادند : یکی از مطالبات اصلی ما این است که حقابه ای که از سد طالقان به تهران، کرج و قزوین داده می‌شود چه برای مصرف شرب و چه برای مصرف کشاورزی به شهرستان‌های طالقان و نظرآباد نیز تخصیص یابد.

وی ضمن اشاره به سفر وزیر نیرو به البرز، گفت : طی این سفر مقرر شد حق ابه استان البرز و همچنین شهرستان‌های نظراباد وطالقان افزایش یابد.

این مقام مسؤول به پروژه جاده طالقان - هشتگرد اشاره کرد و گفت: این پروژه تا پایان سال به بهره برداری می‌رسد.

حدادی به کمبود سرانه بهداشت و درمان اشاره کرد و یادآور شد: طی جلساتی که انجام شد گام‌های مثبتی در حوزه بهداشت و درمان تعریف شده است.

به گفته آقای حدادی ،  طالقان فاقد بیمارستان است و ایجاد مرکز بهداشتی در این شهرستان یکی از اقدامات پیش رو خواهد بود.

ایشان در پایان با بیان اینکه سرانه درمان فردیس و طالقان در حال حاضر صفر است، گفت: در گفت و گوی اخیری که با معاون وزیر بهداشت داشتیم، از مشکلات استان البرز در خصوص کمبود مراکز بهداشتی صحبت کردیم و تذکر لازم را دادیم.