02 بهمن 1399

اهالی روستای خسبان آب آشامیدنی را با دبه تامین می کنند !

مردم روستای همجوار سد طالقان آب شرب‌شان ‌را با دبه از جایی دیگر‌ تامین می‌کنند

   Admin        دوشنبه, 17 شهریور 1399       اخبار
اهالی روستای خسبان آب آشامیدنی را با دبه تامین می کنند !

 

آقای علی حدادی نماینده مردم طالقان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار تلکان گفت : اهالی روستای خسبان این شهرستان آب شرب مورد نیاز خود را با دبه از روستای مجاور تامین می‌کنند.
علی حدادی با بیان اینکه ‌سد در طالقان یک سرمایه بزرگ برای ‌شهرستان است، اظهار داشت:‌ این سد متاسفانه محدودیت‌های زیادی را برای مردم ‌طالقان  ایجاد کرده است.

ایشان با بیان اینکه  برخی از روستاهای شهرستان‌های  طالقان و نظرآباد  امروز با  مشکل جدی آب شرب روبه‌رو هستند، افزود: ‌این سد آبرسانی به شهرهای تهران، کرج و منطقه قزوین را انجام می‌دهد اما حق مردم این منطقه پرداخت نمی‌شود.

نماینده مردم طالقان ، ساوجبلاغ و نظرآباد با بیان اینکه روستاهای ‌شهرستان نظر‌آباد مشکل جدی آب شرب دارند و در حال حاضر صددرصد تامین آب نظر‌آباد از چاه‌ها‌ست و از آب‌های سطحی هیچ سهمیه‌ای نداریم، بیان کرد:  آب چاه از کیفیت خوبی برخوردار نیست و قابل شرب کامل نبوده و در کنار این مشکل، کمبود آب نیز وجود دارد و با قطعی فراوان در ساعات مختلف روبه‌رو هستیم.
آقای حدادی با اشاره به کمبود آب در روستای بختیار و تنکمان و شهر نظرآباد‌ تصریح کرد: ‌شهر جدید هشتگرد بیشترین مهاجر را دارد و باید از نظر زیرساخت‌های مختلف به ویژه آب ارتقاء پیدا کند.

ایشان خاطر نشان کرد: خسبان یکی از روستاهای طالقان است که با مشکل جدی آب شرب روبه‌رو‌ست و ساکنان این روستا با دبه از روستاهای مجاور آب مصرفی خود را تامین می‌کنند که برای من به عنوان نماینده جای تعجب دارد که چرا باید روستای اطراف سد طالقان مشکل آب شرب را داشته باشند.