علی حدادی : مشکلات اردوگاه های دانش آموزی با جدیت پیگیری می شود

مشکلات اردوگاه های دانش آموزی با جدیت پیگیری می شود

   Admin        دوشنبه, 14 مهر 1399       اخبار
علی حدادی  : مشکلات اردوگاه های دانش آموزی با جدیت پیگیری می شود

 

علی حدادی نماینده مردم شهرستان های ساوجبلاغ ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلات اردوگاه های دانش آموزی استان البرز با جدیت پیگیری می شود که در این زمینه نباید هیچگونه فرصت سوزی صورت گیرد.

آقای حدادی روز یکشنبه درنشست شورای اردوگاه های دانش آموزی استان البرز، اظهارداشت: حفظ فضا های اردوگاه های دانش آموزی این استان به دلیل برخورداری دانش آموزان از سرانه تربیتی مناسب از مسائل مهمی است که نیاز بهحمایت بودجه ای درسطح ملی دارد.

وی با اشاره به اینکه مسئولیت ۵۰۰ هزاردانش آموز دراستان البرزمسئولیت بسیار سنگینی است، خاطرنشان کرد: برای پاسخ دادن به نیازهای آنها باید با برنامه محوری و هدف گذاری پیش برویم تا با ایجاد زیرساخت های مناسب شرایط مناسب را برای رشد و تعالی این عزیزان بوجود آوریم.

وی تصریح کرد: فعال سازی اردوگاه های دانش آموزی البرزبه دلیل داشتن مشکلات نیاز به پیگیری همه جانبه مسئولان استانی به خصوص درشورای برنامه ریزی شهرستانی و استانی دارد.

حدادی با بیان اینکه مشکل حقوقی و آب اردوگاه دانش آموزی شهید بهشتی کردان باید دراولویت پیگیری قرارگیرد، یادآورشد: خشک شدن درختان و فضای سبز این اردوگاه یکی از اهدافی است که معارضین به دنبال آن هستند تا به هدفبعدی که دارند، برسند.

وی بیان داشت: اردوگاه های دانش آموزی استان البرز درفضایی بسیار مناسب با آب و هوای خوب واقع شده اند که با ساماندهی وضعیت آن می توان شاهد حضور دانش آموزان و فرهنگیان دراین دو مکان تربیتی ، تفریحی بود.

وی عنوان کرد: اردوگاه طالقان هم ازظرفیت بسیار خوبی دربخش تفریحی، فرهنگی و حتی کشاورزی برخورداراست که با ایجاد زیرساختارهای لازم از جمله آسفالت جاده منتهی به اردوگاه ، گازرسانی و سازماندهی سوئیت ها ، می توان امکان استفاده بهینه از این فضای فرهنگی را بوجود آورد.

نماینده مردم شهرستان های ساوجبلاغ ، نظرآباد و طالقان درمجلس شورای اسلامی اضافه کرد: برای حل مشکلات اردوگاه های دانش آموززی البرزکه مستقر درشهرستان ساوجبلاغ و نظرآباد هستند، نیاز به بازدید میدانی وزارتخانه ای و مسوولان استانی دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش البرزنیزدراین نشست گفت: با برطرف شدن مشکلات اردوگاه های دانش آموزی این استان می توان امکان استفاده از این فضاهای تربیتی را برای دانش آموزان و فرهنگیان فراهم آورد.

سالار قاسمی دفاع از حقوق آموزش و پرورش دراردوگاه شهید بهشتی کردان را با توجه به تملک معارضین ضروری دانست و افزود: معارضین دراین اردوگاه حتی چاه آب اردوگاه را که به نام آموزش و پرورش است را به تصرف خود درآورده اند.

وی خاطرنشان کرد: برای مشخص شدن وضعیت مالکیت آموزش و پرورش دراین اردوگاه با توجه به اسناد نیاز به همراهی دستگاه قضایی و همچنین حمایت مالی کمیته برنامه ریزی و شهرداری کوهسار برای پالایش فضای سبز داریم.

وی بیان داشت:اردوگاه دانش آموزی شهید بهشتی دارای سرمایه اعیانی بالایی از جمله درختان کهنسال ، سالن ورزشی سرپوشیده ، تالارچند منظوره ، سالن آنفی تئاتر، سوئیت ها و زمین چمن است.

وی با اشاره به اینکه این اردوگاه از سال ۸۵ رها شده است، اضافه کرد: مشخص نیست که دراین سال ها به چه دلیلی این همه سرمایه رها شده است اما با توجه به وجود معارضین شاید ۲۰ سال طول بکشد تا مشکل حقوقی اردوگاه شهید بهشتی برطرف شود اما آنچه که فعلا برای پیشگیری ازهرگونه تعرض باید مورد توجه قرارگیرد دربخش اعیانی است.

قاسمی تصریح کرد: برای بررسی مشکلات حقوقی اردوگاه دانش آموزی شهید بهشتی نیاز به برگزاری نشست با دادستان استان البرز و حوزه حقوقی شهرستان ساوجبلاغ داریم.

وی با بیان اینکه قراراست با موافقت رییس جمهوری پارک علم و خلاقیت و علم و فناوری دانش آموزی در اردوگاه های دانش آموز کشورمستقر گردند، افزود: یکی دیگر ازمشکلات اردوگاه های دانش آموزی استان البرزدربخش گازرسانی است که حل آن می تواند درفعال کردن این فضاهای تربیتی موثر باشد.

وی ادامه داد: سازماندهی اردوگاهای شهید بهشتی و طالقان دراستان البرز نیازمند حمایت مالی ویژه درسطح استانی – ملی است تا این فضاهای مهم برای جامعه هدف مورد آماده سازی قرارگیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش البرزعنوان کرد: آموزش و پرورش برای شروع کار به رغم محدودیت های مالی ، ۲۰۰ میلییون تومان درنظرگرفته است درحالی که ساماندهی این دو اردوگاه نیاز به حمایت مالی کلان دارد.

فرماندارساوجبلاغ هم دراین نشست اظهارداشت: نقش مهم آموزش و پرورش درجامعه برکسی پوشیده نیست لذا حل مشکلات و چالش های این دستگاه فرهنگی و تاثیرگذارباید مورد توجه قرارگیرد.

مهرور خاطرنشان کرد: فرمانداری ساوجبلاغ همه تلاش خود را برای حل مشکلات اردوگاه دانش آموزی شهید بهشتی و حوزه آموزش و پرورش خواهد کرد.

وی بیان داشت: مشکلات اردوگاه دانش آموزی شهید بهشتی کردان در کمیته برنامه ریزی به صورت ویژه مورد بررسی قرار می گیرد تا مشکلات آن مرتفع گردد.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرزهم بیان داشت: اردوگاه دانش آموزی شهید بهشتی کردان درابتدا ۱۸ هکتار بوده که متاسفانه دراین سال ها به دلیل تصرف معارضین حدود ۸ هکتارآن برای آموزش و پرورش باقی مانده است.

فرشته فهمیده یادآورشد: مهمترین مشکل این اردوگاه درزمینه چاه آب است که درقسمت معارضین است درحالی که همه ازآب آن استفاده می کنند ولی چون سند آن به نام آموزش و پرورش است هیچ کدام هزینه آب مصرفی را پرداخت نمی کنند.

وی تصریح کرد: تابستان امسال به دلیل بدهی چاه آب این اردوگاه پلمپ شد و خسارت زیادی به درختان و فضای سبز آن وارد شد.

وی بیان داشت: این اردوگاه نیاز به گاز شهری و لوله کشی هم دارد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش البرز ادامه داد: قبل از شیوع ویروس کرونا، دانش آموزان از این فضا تربیتی در قالب اردوهای یک روزه استفاده می کردند.

وی تاکید کرد: حل مشکلات اردوگاه های شهید بهشتی و طالقان می تواند بستر مناسب را برای تبدیل شدن این فضاها به محل برگزاری اردوهای ملی برای دانش آموزان و فرهنگیان در سطح ملی را بوجود آورد.

در این نشست رییس اداره فرهنگی هنری، معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت، مدیرآموزش و پرورش ساوجبلاغ ، حراست و واحد حقوقی اداره کل آموزش و پرورش استان البرزحضورداشتند و به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

این نشست با مصوبه هایی چون پیگیری گاز و پالایش فضای سبز اردوگاه شهید بهشتی ازطریق فرمانداری ساوجبلاغ، پیگیری آب چاه از طریق دفتر نماینده مجلس، پیگیری اعتبار وزارتخانه ای ازحوزه معاونت پرورشی، تهیه نقشه و برآورد سرمایه اعیانی از سوی اداره کل نوسازی البرز، پیگیری آسفالت و گاز اردوگاه طالقان، مطرح کردن مشکلات اردوگاه ها در کمیته برنامه ریزی شهرستان و استان و جذب اعتبارکشوری همراه بود.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز و ۵۰ هزار فرهنگی شاغل و بازنشسته دارد.

ثبت نظر