02 بهمن 1399

جلال آل احمد و آیت الله طالقانی در سریال ایرانی

برای اولین بار در یک سریال تلویزیونی، جلال آل‌احمد به تصویر کشیده می‌شود

   Admin        پنجشنبه, 08 آبان 1399       اخبار
جلال آل احمد و آیت الله طالقانی در سریال ایرانی

 

جلال آل‌احمد، به‌عنوان یک نویسنده و روشنفکر ، از تأثیرگذارترین شخصیت‌های تاریخ معاصر ایران است ، با این حال در فیلم‌های سینمایی یا تلویزیونی کمتر به وی پرداخته شده است . برای اولین بار در سریالی با عنوان «ابوذر زمان» بخش‌هایی از زندگی آل‌احمد به تصویر کشیده می‌شود.
سریال «ابوذر زمان» البته به مرحوم آیت‌الله طالقانی، از یاران امام و مبارزان دوران انقلاب و اولین امام جمعه تهران پس از انقلاب در ایران می‌پردازد . عنوانی که شاید بعدا دستخوش تغییر شود. این سریال در مرحله نگارش فیلمنامه قرار دارد و به سفارش معاونت امور استان‌های صداوسیما درآینده نزدیک به مرحله تصویربرداری خواهد رسید.   
حامد قربانی، نویسنده فیلمنامه زندگی آیت‌الله طالقانی درباره پرداختن به جلال آل‌احمد در این سریال می‌گوید: گلیرد روستایی در طالقان است که بخش کودکی و حتی بخش‌هایی از زندگی مرحوم طالقانی در آنجا تصویر می‌شود و زمانی که به این دوران از زندگی وی می‌رسیم نزدیکان وی همچون جلال آل‌احمد را هم می‌بینیم. همان‌طور که می‌دانید پدر جلال آل‌احمد پسرعموی طالقانی است و نسبت خویشاوندی با هم دارند که در سریال باعث شد در بخش‌هایی به آن‌ اشاره شود .