طالقان تنها شهرستان فاقد کتابخانه در استان البرز

سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های البرز گفت: طالقان تنها شهرستان در این استان است که کتابخانه عمومی ندارد.

   Admin        چهارشنبه, 21 آبان 1399       اخبار
طالقان تنها شهرستان فاقد کتابخانه در استان البرز

 

سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های البرز آقای هادی آشتیانی در گفت‌وگو با خبرنگار تلکان از نبود کتابخانه عمومی در شهرستان طالقان خبر داد و اظهار کردند : در سال ۹۵ کتابخانه عمومی از محل تملک دارایی استان توسط شهرداری به متراژ یک هزار و ۹۵ متر در دو طبقه اختصاص داده شد که در حال حاضر ۴۰ درصد پیشرفت دارد اما به علت عدم تأمین بودجه در سال ۹۸ متوقف شد که پیگیر هستیم تا با کمک خیرین شهرستان طالقان بتوانیم این پروژه را به اتمام برسانیم.

 

بلاتکلیفی باغ کتاب البرز

وی از بلاتکلیفی کتابخانه مرکزی کرج با نام «باغ کتاب» خبر داد و بیان کرد: در سال ۹۸ کلنگ ساخت ۱۰ هزار مترمربع کتابخانه مرکزی کرج با کمک شهرداری و استانداری با اعتباری بالغ بر ۵۵ میلیارد تومان زده شد که هنوز به سرانجام نرسیده است.

سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های البرز ادامه داد: این استان به دلیل شرایط و سطح فرهنگی خاص و نزدیکی به مرکز کشور باید بیشتر از اینها مورد حمایت قرار می‌گرفت، چراکه در برخی از حوزه‌ها دچار نقص است و باید در حوزه فرهنگی و اجتماعی نگاهی ویژه به آن داشت، امیدواریم این کتابخانه طی سه سال آینده به بهره‌برداری برسد.

برای خدمات‌دهی به معلولان در تلاش هستیم

ایشان از جمله فعالیت‌های انجام‌شده در این حوزه را در زمینه برگزاری نشست‌های کتابخانه‌ای، مدرسه‌ای و تخصصی، برگزاری مسابقات فرهنگی در زمینه آشنایی بیشتر با کتاب و کتاب‌خوانی، برگزاری جشنواره کتاب‌خوانی رضوی و زندگی مهدوی، راه‌اندازی کارگاه قصه‌گویی و … برشمرد.

آشتیانی در پایان متذکر شد: برای خدمات‌دهی به اقشار مختلف جامعه از جمله معلولان در تلاش هستیم و با هماهنگی‌های انجام‌شده با بهزیستی به دنبال راه‌اندازی بخش‌های کتاب‌خوانی برای ناشنوایان و تکمیل کتب ویژه نابینایان هستیم و سعی ما بر این است تا بتوانیم کتابخانه‌ها را به‌گونه‌ای مجهز کنیم تا به صورت فیزیکی به معلولان جسمی هم خدماتی را ارائه دهیم.

 

 

ثبت نظر