نشست خبری رئیس هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان البرز با اصحاب رسانه

علی حدادی رئیس هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا مقررات انتخابات را تشریح کرد

   Admin        پنجشنبه, 30 بهمن 1399       اخبار
نشست خبری رئیس هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان البرز با اصحاب رسانه

 

علی حدادی رئیس هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان البرز :

نام نویسی از داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر  از ۲۰ اسفند  ماه به مدت هفت روز آغاز می شود و اگر داوطلبی مرتکب تخلف در امر تبلیغاتی شود در پرونده وی ثبت خواهد شد.

داوطلبان  شوراهای اسلامی  روستا نیز از ۱۶ فروردین ۱۴۰۰  به مدت یک هفته نام نویسی خواهند کرد  و پس از بررسی صلاحیت‌ها در هیات های اجرایی و نظارتی در زمان مقرر می توانند تبلیغات رسمی داشته باشند.

هیچ یک از نمایندگان مردم استان البرز فهرست حمایتی از داوطلبان انتخابات شوراها ارائه نخواهند داد و طبق قانون به وظایف خود عمل خواهیم کرد.

رعایت قانون و عدالت وظیفه خطیری است که به عهده هیأت نظارت قرار گرفته و در خصوص رد یا تأیید صلاحیت افراد اصل قانون اساسی بر برائت است مگر اینکه اسناد و مدارکی دال بر مباحث مختلف وجود داشته باشد.

اعضای هیأت‌های نظارت بر انتخابات شهرستان‌ها معرفی شده اند و هیأت‌های نظارت بر انتخابات شهرستان‌های البرز نیز انتخاب و هماهنگی‌های لازم برای شروع کار این هیأت در استان انجام شده است.

صدا و سیما و اصحاب رسانه‌ نقش پررنگی در تبیین افکار عمومی در شناخت نامزدهای انتخاباتی و همچنین انتخابات پرشور در سال ١۴٠٠ را دارند.

ثبت نظر