اگروتوریسم چیست

اگروتوریسم در طالقان درحال رونق گرفتن است

   Admin        یکشنبه, 26 اردیبهشت 1400       مقالات طالقان
اگروتوریسم چیست

 

اگروتوریسم یا گردشگری کشاورزی یک نوع جدید از گردشگری است که در آن بازدید کنندگان خود به کشت و برداشت محصول می پردازند و در فعالیت‌های کشاورزی نقش دارند و علاوه بر بهره بردن از زندگی روستایی، با فعالیت‌های کشاورزی، فرهنگ و آداب‌ورسوم محلی، غذاهای سنتی، آشنا می‌شوند.
در گردشگری روستایی، نخستین کسانی که از این نوع گردشگری نفع می‌برند روستاییان و کشاورزان هستند زیرا توریست‌ها با خود سرمایه می‌آورند که در رونق کسب و کار روستاییان موثر است.
در ایران با توجه به تنوع آب‌وهوایی و روستاهای زیبا با محصولات کشاورزی ظرفیت‌های فراوانی در جذب توریست و یا به عبارتی مقوله گردشگری کشاورزی یا اگروتوریسم دارد.
با اینکه در ایران این صنعت اندکی ناشناخته است و و فقط در بعضی مناطق جان گرفته و شروع به فعالیت کرده ولی با استقبال مردم و گردشگران مواجه شده و در حال توسعه‌ در همه‌ی مناطق ایران است
در طالقان اگروتوریسم در حال رونق گرفتن است و خانواده‌ای جوان با احداث دریاچه‌ی پرورش ماهی و مزرعه‌ی پرورش بوقلمون سعی در جذب گردشگران محلی و شهری دارند و تلاش دارند با توسعه‌ی مزارع خود به مزارع کشاورزی رونقی به این صنعت در طالقان بدهد 
اگروتوریسم یک معامله‌ی برد-برد بین کشاورز و گردشگر محسوب می‌شود. هم کشاورز از فعالیت گردشگر در زمینش سود ‌می‌برد و رونق اقتصادی دارد. هم گردشگر با انجام این فعالیت‌ها، بصورت عملی با کشاورزی آشنا می‌شود و از آن لذت می‌برد.

ثبت نظر